انجمن گلف NCGU
در گزارش انجمن گلف مطرح شد

شرایط ارزی كاروان المپیك ایران

شرایط ارزی كاروان المپیك ایران

به گزارش انجمن گلف دبیرکل کمیته ملی المپیک با تاکید بر این که این کمیته برای حضور در بازی ‎های المپیک مشکل مالی ندارد، اظهار داشت: نیمی از ارز موردنیاز به توکیو ارسال شده و بخش باقی مانده هم به زودی تامین می شود.کیکاوس سعیدی درگفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری این که کمیته ملی المپیک برای اعزام کاروان به ۶ رویداد مصوب امسال در مجموع به ۲ میلیون دلار ارز نیاز دارد، اظهار داشت: نیمی از این بودجه یعنی یک میلیون دلار ویژه کاروان اعزامی به بازی های المپیک است و نیم دیگر بودجه باید برای کاروان های اعزامی به ۵ رویداد دیگر هزینه شود.
وی اشاره کرد: از مجموع یک میلیون دلاری که برای کاروان المپیک پیش بینی شده است، ۵۰۰ هزار دلار از قبل خریداری و به توکیو هم ارسال شده است. در حقیقت کمیته ملی المپیک هزینه های لازم برای اقامت، ترانسفر فرودگاهی و داخل شهری، هتل، پاداش پای سکو و... را تامین و به توکیو ارسال کرده تا مشکلی از این حیث نداشته باشد.
دبیرکل کمیته ملی المپیک اشاره کرد: بخش باقی مانده ارز مورد نیاز کاروان المپیک هنوز خریداری نشده است. در تامین بودجه لازم برای خرید ۵۰۰ هزار دلار باقی مانده مشکلی نداریم. در نخستین فرصت آنرا خریداری می نماییم. البته قسمتی از ۵۰۰ دلار باقی مانده باید در همین ایران هزینه شود اما بخش دیگر آنرا به توکیو ارسال می نماییم.
سعیدی اظهار داشت که در مورد دیگر رویدادهایی که کمیته ملی المپیک اعزام کاروان به آن امسال را در برنامه دارد هم در زمان مقرر اقدام لازم برای تهیه ارز انجام می شود.
وی همین طور در مورد بودجه ۱۴۰۰ فدراسیون ها و تخصیص بخش باقی مانده آن اظهار داشت: فعلا تخصیص جدیدی از دولت نداشته ایم به همین نمی توان در مورد تخصیص مرحله جدید و زمان آن پیش بینی دقیقی داشت. البته رییس کمیته ملی المپیک رایزنی هایی داشته تا بتواند طی هفته های آتی تخصیص جدیدی از دولت بگیرد و تا تیرماه پرداختی به فدراسیون ها را صد درصد کند. به هر حال فدراسیون ها نیمی از بودجه خودرا دریافت کرده اند و این اتفاقی است که هیچ سال دیگری شاهد آن نبوده ایم.
دبیرکل کمیته ملی المپیک همین طور انجام تعهد این کمیته نسبت به پرداخت حقوق المپین ها را تصریح کرد و اشاره کرد: یک مرحله از حقوق ورزشکارانی که صاحب سهمیه المپیک شدند بطور کامل توسط کمیته پرداخت گردید. از حقوق مرحله سوم هم مبنا بر این بود که کمیته نیمی از آنرا پرداخت کند که این مهم هم در مورد همه المپین ها انجام شده است. شاید فقط ورزشکارانی که بتازگی سهمیه آنها قطعی شده حقوق مرحله سوم خودرا از کمیته دریافت نکرده باشند که این هم تا اختتام خردادماه انجام می شود.
سعیدی اصرار کرد بعد از اتمام رقابت های گزینشی المپیک در تمام رشته ها و قبل از اعزام کاروان به توکیو، کمیته ملی المپیک در مورد پرداخت حقوق به المپین ها با تمام ورزشکاران و مربیان تسویه خواهدنمود.


منبع:

1400/03/13
11:38:37
0.0 از 5
1217
تگهای خبر: المپیك , بازی , رقابت , سفر
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد