انجمن گلف NCGU
به دلیل حمایت كامل و عدم موفقیت و كسب سهمیه

نیكخو: فدراسیون تیراندازی باید علل عدم موفقیت اهداف پروازی را اعلام نماید

نیكخو: فدراسیون تیراندازی باید علل عدم موفقیت اهداف پروازی را اعلام نماید

ملی پوش و مربی پیشین تیم ملی تراپ اظهار داشت: علیرغم مشکلات زیاد، فدراسیون به خوبی از رشته اهداف پروازی حمایت کرد اما متاسفانه منجر به عدم شد.


نریمان نیکخو در گفت و گو با ایسنا در مورد حضورش در تیم ملی تراپ اندونزی اظهار نمود: قرارداد سرمربی گری با تیم ملی اندونزی دارم. با عنایت به وضعیت ورزشکاران آنها قولی برای گرفتن مدال نداده ام. قصد من در تیم اندونزی در مرحله اول ارتقاء سطح تکنیکی ورزشکاران است. البته میتوان گوشه چشمی هم به کسب عناوین داشت اما قولی برای کسب مدال نداده ام.
وی در ادامه در مورد توجه فدراسیون تیراندازی ایران به این رشته در ۴ سال گذشته اظهار داشت: از جایی که تخصصی در زمینه تفنگ و تپانچه ندارم می توانم تنها در مورد اهداف پروازی آن هم ماده تراپ نظراتم را بدهم. علی رغم مشکلات زیادی که در این سال ها در کشور وجود داشته فدراسیون به خوبی از اهداف پروازی هم به جهت برگزاری اردوهای داخلی، هم انجام اردوها و هم مسابقات خارجی پشتیبانی کرده است.
مربی اسبق تیم ملی تراپ ایران در ادامه اظهار داشت: فدراسیون ملی پوشان اهداف پروازی را به اغلب مسابقات انتخابی المپیک و آسیایی فرستاد اما متاسفانه این اعزام ها و تمرینات بدون حتی یک صفحه برنامه مدون بود که بطور قطع نتیجه ای هم دربر نداشته است. ما کماکان منتظر نشر جوابیه کارگروه فنی و جوابیه تیم مربی گری برای آن نتایج هستیم.
نیکخو در ادامه در مورد علل کنار گذاشته شدنش از مربیگری تیم ملی تراپ اظهار داشت: در سال ۲۰۱۵، به سبب ناکافی بودن تیم مربیگری، به درخواست فدراسیون بعنوان مربی در خدمت تیم ملی قرار گرفتم. تیم ملی با مربیان هم رده و بدون سرمربی، به کار خود ادامه داد. در آن سال تیم ملی به سه سفر اعزام شد ولی کلا من را بعنوان مربی نیمی از تیم، به نخستین مسابقه اعزام کردند و صرفاً مربیان دیگر مورد لطف قرار گرفتند. پس از آن مسابقات که حتی هنوز قرارداد و حکم آنرا دریافت نکرده ام، به علل نامعلومی از تیم کنار گذاشته شدم. هرچند شاگردانم بهترین نتیجه ها را گرفتند.
وی اضافه کرد: ۲ سال پس از آن به واسطه یک تفنگ تمام ایرانی به نام هماک، باردیگر آغاز به تیراندازی کردم و با افتخار و با تفنگ ملی، مجدد خویش را به تیم ملی رساندم. پس از کمی تمرین و مسابقه در جایگاه اول تیم ملی و جایگاه اول بین ورزشکاران ایرانی در رنکینگ بین المللی قرار گرفتم. ولی همان تیم مربی گری قبلی، این دفعه من را بعنوان تیرانداز رده نخست از مسابقات سهمیه المپیک کنار گذاشتند. البته همانطور که پیشبینی می کردم، ورزشکاران در آن مسابقات بدترین نتیجه را کسب نمودند که باز هم منتظر نشر بررسی کارگروه فنی و کارگروه مربیگری فدراسیون هستیم. البته این اتفاق عینا در میان ورزشکاران خانم هم افتاد و نفر اول رنکینگ را حذف کردند.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا برای حذف تان از تیم ملی دلیلی عنوان شد، اظهار داشت: خیر تنها بدون برنامه قبلی تعداد مسابقات را زیاد کردند تا آنطور شود که مدنظرشان است.
عضو پیشین تیم ملی تراپ در ادامه اظهار داشت: پس از این اتفاق به دوستان عرض کردم بدعت بدی گذاشتید. دیگر کسی حاضر نمی گردد از شکم خود و خانواده زده و تمرین کند تا در لحظه آخر بر مبنای میل و سلیقه شخصی نفر اول را از اعزام خط بزنید! اعتمادها را از بین بردید.
وی با ناراحتی اظهار داشت: متاسفانه مربیان تمام حقیقت ها را به مدیران فدراسیون نمی گویند و صرفاً با وعده و وعید و بدون برنامه در آنجا مربی گری می کنند! البته از این لحاظ کاملا به آنها حق می دهم چون دوستانی کاربلد سبب می شوند بالادستی ها در فدراسیون، آخر پاییز جوجه ها را درست شمارش نکنند! امید دارم که روزی این رویه غلط به پایان رسیده و مربیان را جوابگوی عملکردشان نماییم، خصوصا وقتی حرف از بیت المال در بین باشد.
نیکخو تصریح کرد: امکاناتی که در سالیان اخیر در اختیار تیم مربیگری تراپ قرار داده شد، می توانست منجر به کسب مدال شود. بهتر است علت عدم موفقیت توسط کارشناسانی خارج از آن کارگروه بررسی شود تا بتوانند بدون شبهه علت را جویا شوند و در اختیار فدراسیون و جراید قرار دهند.
وی اظهار داشت: در مسابقات انتخابی المپیک قطر، برخی از نفرات بدون در نظر گرفتن رنکینگ و امتیازات داخلی و تنها بواسطه سلایق و تمایلات شخصی گروه مربیگری اعزام شده بودند که منجر به عدم موفقیت در کسب سهمیه شد. من پس از مسابقات با دادگر ملاقاتی داشتم و همینطور از اندونزی با وی تماس گرفتم و در مورد آینده تیم ملی و انتخاب مربی از بنده سوال کردند. من در پاسخ عرض کردم، عدم موفقیت اهداف پروازی با وجود نگاه ویژه فدراسیون به این رشته که همراه با پشتیبانی، تدارکات و اعزام های مختلف به مسابقات جهانی و آسیایی برای کسب سهمیه بوده، احتیاج به بهره گیری از مربیان بهتر را بیشتر از پیش طلب می کند و به قول معروف دیگر در این برهه آزموده را آزمودن خطاست. البته ایشان گفتند پس از مسابقات قطر دیگر تیم ملی اعزامی نداشته و هم اکنون هم مربی ندارد.
نیکخو اظهار داشت: بنده هم بعنوان عضوی از جامعه اهداف پروازی کشور امیدوارم با تشکیل کمیته کاملا فنی و باتجربه و با حضور متخصصان این رشته با دقت، منصفانه و بدون مدنظر قراردادن سفارش ها و منفعت های شخصی، کارنامه مربیان قبلی که حتما مورد بررسی قرار گرفته، منتشر شود. ضمنا امیدوارم در آینده هم مربیان شایسته ای برای اهداف پروازی کشور انتخاب شوند و شاهد شکوفایی وکسب موفقیت این رشته در سطح جهان باشیم.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا حمایت ها و توجه ها به اهداف پروازی به خاطر فرزند رئیس فدراسیون بوده است، اظهار داشت: همانطور که عرض کردم، صرفاً در زمینه تخصصم قادر به پاسخگویی هستم و امیدوارم دیگران هم صرفاً در مورد تخصصشان نظر دهند. رشته ورزشی ایشان هم همچون تفنگ و تپانچه، با من متفاوت می باشد. اطلاعات و نظری در مورد عملکرد ایشان ندارم.1400/03/07
23:48:42
0.0 از 5
841
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد