انجمن گلف NCGU
پیشكسوت تیراندازی:

المپیك با كسی شوخی ندارد

المپیك با كسی شوخی ندارد

به گزارش انجمن گلف پیشکسوت تیراندازی اظهار داشت: المپیک با کسی شوخی ندارد و هر کس بیشتر زحمت بکشد حق به او می رسد.


احمد ظفرجعفرزاده در گفت و گو با ایسنا، در مورد وضعیت تیراندازی ایران در سالهای اخیر اظهار نمود: ما در المپیک ریو فینالیست داشتیم. فینالیست شدن در المپیک در هیچ رشته ورزشی کار ساده ای نیست. در المپیک از میان ۴۰ یا ۵۰ نفر که بهترین های دنیا هستند و با هم رقابت می کنند تنها هشت نفر شانس حضور در فینال را به دست می آورند. فینالیست شدن در المپیک امتیاز خوبی است.
مربی اسبق تیم ملی تپانچه در ادامه اظهار داشت: پس از اینکه ورزشکار به فینال المپیک می رسد دیگر از دست کسی حتی مربی کاری بر نمی آید. پس از آن همه چیز دست خود ورزشکار است که آموزه ها و دانش خود را چطور به کار ببندد. یک ورزشکار می تواند شرایط را کنترل و انگیزه برای خود ایجاد نماید و به مدال برسد. یک ورزشکار هم امکان دارد تحت عواملی روحیه خویش را از دست بدهد و از مدال دور شود. البته نگرفتن مدال در فینال المپیک امتیاز منفی نیست. می توانیم بگوییم واقعا تمام مدیران تیراندازی از لندن تا ریو زحمت کشیدن ولی به مدال ختم نشد.
وی در مورد شانس فینالیست شدن المپین های تیراندازی در المپیک توکیو اظهار داشت: تمرینات تیم ملی تیراندازی را تحت نظر دارم و آرزو می کنم که پیشبینی های من غلط از کار در بیاید. ولی با این مدل تمرینات که مدت ها تعطیل بود، چالش هایی که با (تمدید قرارداد) مربی پیش آمد و نتوانستند سریع چالش را جمع کنند شرایط را سخت می بینم. در آن چالش ها همه دنبال این بودند که حرف خویش را بر کرسی بنشانند و ظاهرا هدف ورزش تیراندازی گم شده بود. اینها عواملی است که دست به دست می دهد تا شرایط تغییر کند. من امیدوارم شانس فینالیست شدن و کسب مدال برای تیراندازی ایران حفظ باشد و بتوانیم در این دوره المپیک مدال کسب نماییم.
وی اظهار داشت: حالا فصل درو رسیده است. سال ها قبل تیراندازان خوبی در این رشته آغاز به کار کرده اند و الان زمان برداشت محصول رسیده است. این ۶ سهمیه هم اگر به مدال برسد نمی توان گفت محصول چهار ساله است. از مدت ها قبل این برای این موفقیت کار شده است.
جعفرزاده تصریح کرد: دادگر خیلی خوش شانس بود که مجموعه تیراندازی را این گونه تحویل گرفت. آرزو می کنم در دوره های بعدی هر کسی که بر مسند فدراسیون تکیه می زند، روزی که می خواهد آنرا تحویل دهد حداکثر ۱۰ درصد به مجموعه اضافه کند که البته بعید می دانم.
پیشکسوت تیراندازی در ادامه اظهار داشت: با احترام به همه روسای فدراسیون های تیراندازی، دوره هاشمی بهترین دوره بود و بعید می دانم در ۵۰ سال آینده هم رئیس فدراسیونی با همت هاشمی بتواند مجموعه تیراندازی را در دست بگیرد. او برای تیراندازی کشور فرد شایسته ای بود که متاسفانه مجموعه تیراندازی و مجموعه ورزش کشور قدر او را ندانستند. روسای فدراسیون تیراندازی پیش از هاشمی هم نتوانستند این اندازه اعتبار جذب کنند.
وی در مورد علل پیشرفت تیراندازی در زمان هاشمی اظهار داشت: هاشمی تمام عامل های اساسی ورزش تیراندازی را در نظر گرفته بود. اجرای زیرسازی های فدراسیون تیراندازی، ساخت سالن ۸۰ خط، استخدام بهترین مربی خارجی، بهترین نتایج بین المللی برای ایران، ... از کارهای بی نظیر زمان ریاست هاشمی بود.
جعفرزاده در مورد عملکرد فدراسیون تیراندازی در چهار سال گذشته اظهار داشت: من جزو کسانی هستم که به فدراسیون نقد دارم و نمره قبولی به این فدراسیون نمی دهم. همه می توانند با نظر من مخالف باشند. علل آن هم عدم مدیریت چالش ها و محدودیت ها است. وقتی یک محدودیت و شرایط سخت پیش می آید اگر بتوانیم آنرا مدیریت نماییم و شرایط را تحت کنترل درآوریم هنر کرده ایم. ما باید چالش را به فرصت تبدیل نماییم اگر قرار باشد تسلیم شویم که نمی گردد.
وی ادامه داد: زمانی که اعلام گردید همه تمرینات ورزشی تعطیل شده است باید به این مورد احترام بگذاریم اما از طرفی باید شرایط را توضیح دهیم. سالن فدراسیون ۸۰ خط دارد که ورزشکاران المپیکی می توانستند در خط اول، ۱۵، ۲۵، ۳۵، ۴۵، ۵۵؛.. قرار بگیرند و تمرین کنند. هیچ اتفاقی هم نمی افتاد. باید استثنا مجوز فعالیت برای ۶ سهمیه تیراندازی گرفته می شد.
جعفرزاده اظهار داشت: المپیک که با کسی شوخی ندارد، خدای بالای سر ما خدای همه ورزشکاران است. هر کسی که زحمت بیشتر بکشد حق را به او می دهد. ما ۶ سهمیه داشتیم ولی نباید تنها به داشتن ۶ سهمیه مغرور می شدیم. با این سهمیه ها چه کردیم، چقدر برای آنها زحمت کشیده شد؟ کدام رشته اینقدر المپیکی دارد. برای جذب اسپانسر و بودجه چقدر سعی شده است؟ می ترسم ورزش تیراندازی لطمه بخورد.1400/03/01
10:11:47
0.0 از 5
1101
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد