انجمن گلف NCGU

نامگذاری هفته اول خرداد به نام هفته پیش گیری از غرق شدگی

نامگذاری هفته اول خرداد به نام هفته پیش گیری از غرق شدگی

انجمن گلف: با پیشنهاد فدراسیون نجات غریق و غواصی و موافقت وزارت ورزش هفته اول خردادماه بعنوان هفته پیش گیری از غرق شدگی نامگذاری شده است.به گزارش انجمن گلف به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، نامگذاری هفته اول خردادماه بعنوان «هفته پیش گیری از غرق شدگی» طرح پیشنهادی کمیته پیش گیری از غرق شدگی فدراسیون نجات غریق و غواصی است که توسط این فدراسیون در وزارت ورزش مطرح، پیگیری و به تصویب رسید.
طبق این پیشنهاد مصوب، روزهای اول تا هفتم خردادماه به نام «هفته پیش گیری از غرق شدگی» نامگذاری شده و هر سال برنامه های ویژه ای برای آن اجرا خواهد شد.
این برنامه ها در امتداد کاهش آمار مغروقین و با سه هدف اصلی «آموزش همگانی درباب خطرات موجود در اماکن آبی مختلف»، «فرهنگ سازی استفاده صحیح و ایمن از اماکن آبی» و همین طور «جلب مشارکت سازمان ها و ارگان های مرتبط» مانند وزارت ورزش، وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور، وزارت نیرو و... اجرا می شود.
ترویج فرهنگ پیش گیری از غرق شدگی، جذب نیروهای انسانی علاقمند و جلب مشارکت ورزشکاران نخبه از اهداف فرعی تعیین شده برای هفته پیش رو است.
نام گذاری هفته اول خردادماه به نام «هفته پیش گیری از غرق شدگی» در حالی توسط فدراسیون نجات غریق و غواصی انجام شده که در ماه آپریل گذشته، سازمان ملل متحد نخستین قطعنامه خود درباب پیش گیری از غرق شدگی را به تصویب رساند که این خود نشان از اهمیت موضوع و توجه جامعه جهانی به مشکل غرق شدگی دارد.
طبق این قطعنامه، سازمان ملل متحد کشورهای عضو را تشویق می کند تا برنامه های پیش گیری از غرق شدگی را مطابق با سفارش های سازمان بهداشت جهانی توسعه دهند.


منبع:

1400/02/30
13:11:37
0.0 از 5
832
تگهای خبر: آموزش , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد