انجمن گلف NCGU
امداد :

پیست توچال یكی از امن ترین تله كابین های كشور را دارد

پیست توچال یكی از امن ترین تله كابین های كشور را دارد

به گزارش انجمن گلف مدیرعامل پیست اسکی توچال با تاکید بر اینکه این پیست یکی از امن ترین تله کابین های کشور را دارد اظهار داشت: با رعایت پروتکلهای بهداشتی هر روز در خدمت علاقمندان به اسکی هستیم.روح اله امداد در گفتگو با خبرنگار مهر درباب شرایط خاص و منحصر به فرد این پیست و ادامه فعالیت در ایام منتهی به خرداد اظهار داشت: خدا را شاکریم که پیست اسکی توچال در آستانه ورود به خردادماه که کشور هر روز گرم و گرمتر می شود همچنان فعال و میزبان حضور علاقه مندان و اسکی بازان عزیز است. در ابتدا توفیق الهی در بارشهای چشم گیر چند روز گذشته و سپس همکاری و تلاش دوستان و همکاران ما در حفظ و نگهداری همچون کوبیدن برف پیست مجموعه توچال سبب شده است تا امروز شرایط پیست مطلوب باشد.
رعایت پروتکلهای بهداشتی در پیست اسکی توچال
مدیر عامل پیست اسکی توچال درباب رعایت شیوه نامه های بهداشتی درمجموعه ورزشی توچال عنوان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی دو طرف دارد، قسمتی از آن مربوط به ماست که با تمام توان و دقت تلاشمان را می نماییم تا آنرا رعایت نماییم و قسمتی از آن نیز مربوط به خود مردم و اسکی بازان می شودکه باید کمک و همکاری کنند که البته خوشبختانه این اتفاق هم افتاده است.
وی اضافه کرد: سفارش نامه و شیوه نامه های بهداشتی بصورت دقیق ارائه شده و حتی در خود کابین ها هم مواردی نصب شده است که بعنوان مثال ماسک بزنید و یا این که تا حد امکان از صحبت در کابین خودداری شود.
امداد اشاره کرد: یکی از کارهایی که در توچال انجام داده ایم این بود که بااستفاده از دستگاه هایی که از شرکت های دانش بنیان تهیه کردیم تک تک نفراتی که وارد مجموعه می شوند توسط مواد شیمیایی آنولیت که سازگار بامحیط زیست است و هیچ صدمه ای به انسان نمی رساند و ۲۰۰ برابر قوی تر ازکلر و باکتری کش، ویروس کش و میکروب کش است ضد عفونی می شوند. علاوه بر این کابین ها نیز بصورت مکرر ضدعفونی می شود. کوشیدیم ازهرگونه تجمع در مدرسه اسکی نیز جلوگیری نماییم. در بخش آموزش نیز همه چیز بصورت دقیق طبق پروتکلهای ابلاغی وزارت بهداشت پیگیری می شود.
وی افزود: بااینکه ورزش اسکی به لحاظ پوشش و تجهیزاتی که دارد وفضای باز و فاصله اسکی بازان از هم شرایط خاص نگران کننده ای ندارد امابا همکاری خود مردم و اسکی بازان به کوچکترین موارد بهداشتی هم توجه ویژه می شود.
تلاش مجموعه اسکی توچال برای همگانی شدن اسکی
امداد با اشاره به کوشش های مجموعه اسکی توچال برای کاهش هزینه بلیط ورودی پیست اسکی باوجود هزینه بالای نگهداری مجموعه عنوان کرد: قیمت بلیط مصوب ما با مالیات بر ارزش افزوده حدود ۱۹۰ هزار تومان می شود که ما در ایام پنج شنبه و جمعه بلیط را به قیمت ۱۸۰ هزار تومان و در ایام یکشنبه تا پنج شنبه ۱۵۰ هزار تومان به فروش می رسانیم. با وجود این که تصور بر این است که ورزش اسکی ورزشی لاکچری است و هرکسی که وارد آن می شود تمکن مالی دارد اما تعدادی از علاقه مندان به این ورزش شاید آن استطاعت و تمکن مالی را نداشته باشند و از این حیث در ایام شنبه قیمت بلیط را به ۱۱۰ هزار تومان رساندیم که بدون مالیات بر ارزش افزوده به ۱۰۰ هزار تومان می رسد در صورتیکه قیمت تنها سوار شدن بر تله کابین ۹۵ هزار تومان است و در حقیقت شرایط به شکلی شده است که افراد در ایام شنبه هزینه ای برای اسکی پرداخت نمی کنند.
وی افزود: ما دوست داریم اسکی ورزش عمومی و همگانی شود و با فدراسیون اسکی هم صحبت کرده ایم. به سبب کرونا خیلی از برنامه ها به تعویق افتاد اما امیدواریم انشاءالله سال آینده با کمک فدراسیون اسکی هزینه اجاره وسایل را جوری تنظیم نماییم که همه بتوانند از آن استفاده کنند و شرایط برای همه مهیا باشد.
توچال یکی از امن ترین خطوط تله کابین کشور
مدیرعامل پیست اسکی توچال درباب بحث استانداردسازی در این پیست عنوان کرد: ما یک مجموعه کابل راه در شرکت تله کابین توچال داریم که از بین ۱۶ دستگاهی که در کشور استاندارد دارند ۷ دستگاه مربوط به تله کابین توچال است. قسمتی از استاندارد مربوط به کابلراه و بخش دیگر نیز مربوط به پیست اسکی است که بازرسان فدراسیون اسکی با حضور در پیست اسکی وبررسی دقیق شرایط، تأییدیه فنی صادر می کنند و تنها در آن صورت ما اجازه فعالیت داریم.
وی اضافه کرد: توچال نخستین پیستی است که با برف طبیعی آغاز به کار می کند وآخرین پیستی است که با برف طبیعی به کار خود اختتام می دهد. علاوه بر کسب استانداردهای لازم، بازدیدهای ادواری بصورت مرتب از تجهیزات توچال انجام می شود و با وجود اینکه دستگاهها به لحاظ قدمت و سال تولید قدیمی هستند اما توچال یکی از امن ترین خطوط تله کابین کشور را دارد.
ارتباط تنگاتنگ با فدراسیون اسکی
روح اله امداد درباب ارتباط پیست اسکی توچال با فدراسیون اسکی اظهار داشت: با توجه به این که پیست اسکی توچال بعنوان پیست بین المللی مورد تأییدفدراسیون جهانی اسکی است ملی پوشان عزیز در تیم های ملی اسکی همیشه از مجموعه ما استفاده می نمایند. ارتباط ما با فدراسیون اسکی تنگاتنگ است وتوچال بازوی اجرائی فدراسیون است. ما مخصوصاً در مسائل ملی با دقت و وسواس خاصی قضیه را دنبال می نماییم که بتوانیم امکانات و شرایط را برای ملی پوشان فراهم نماییم تا بتوانند به آسانی از مجموعه استفاده کنند و ضمن حفظ عزت و احترام برای آنها خدمات خوبی ارائه دهیم.
وی درباب میزبانی های پیست اسکی توچال در این فصل اظهار داشت: امسال سه مسابقه طراحی کردیم که یکی از آنها مکرراً به تعطیلات کرونائی خورد ومیسر نشد ولی دو مسابقه آلپاین و اسنوبرد در سطح شهرنشینان داشتیم که بااستقبال خوبی در دو بخش بانوان و آقایان اجرا شد.
وی در پاسخ به این پرسش که به نظر شما توچال تا چه زمانی باز است عنوان کرد: همه چیز بستگی به شرایط آب و هوایی دارد و فکر می کنم با این وضع موجود تا ۱۵-۱۰ روز دیگر هم بتوانیم از توچال استفاده نمائیم.
مدیرعامل توچال در آخر اشاره کرد: از همه رسانه ها خصوصاً رسانه های ورزشی که همیشه یار و همراه ما بودند تشکر ویژه دارم و امیدوارم روزهای پیش رو روزهای بدون کرونا باشد.


منبع:

1400/02/29
12:15:49
0.0 از 5
1204
تگهای خبر: آموزش , تجهیزات , تیم , خدمات
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد