انجمن گلف NCGU
نماینده ایلام عنوان كرد؛

مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را بر طرف كنند

مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را بر طرف كنند

به گزارش انجمن گلف نایب رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با دست خالی نمی گردد ورزش را بین مردم همگانی کرد اظهار داشت: مجلس و دولت باید به کمک فدراسیون ورزشهای همگانی بیایند.به گزارش انجمن گلف به نقل از فدراسیون ورزشهای همگانی، سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی و نایب رییس فراکسیون ورزش مجلس با حضور در محل فدراسیون ورزشهای همگانی با افشین ملایی و مسئولان این فدراسیون ملاقات و گفتگو کرد.
فلاحی در ابتدای صحبت هایش با اشاره به مشکلاتی که کرونا برای ایران و جهان بوجود آورده است اظهار داشت: شیوع این ویروس تمام فعالیت ها همچون ورزش را تحت تاثیر قرار داد و عامل بازدارنده برای ورزش کردن مردم شد. با این وجود باید تلاش نماییم با همفکری و همراهی یکدیگر این وضعیت را تغییر دهیم.
فلاحی که سابقه انجام ورزشهای بسکتبال و فوتبال را دارد و اکنون نیز کوهنوردی را در برنامه هفتگی خود قرار داده است افزود: از آنجایی که خودم را جزوی از خانواده ورزش می دانم این دغدغه را داریم که بتوانیم به این بخش مهم و موثر در جامعه کمک نماییم.
این نماینده مجلس با انتقاد از حضور افراد غیرمتخصص در ورزش اظهار داشت: دغدغه ما زمانی برطرف می شود که ورزش در اختیار متولیان و افراد متخصص باشد نه این که برخی با رانت و بدون داشتن توانایی وارد ورزش می شوند و یک خرابه را تحویل می دهند و می روند.
نماینده مردم ایلام در مجلس با تاکید بر این که برای تامین سلامت مردم مشکلاتی وجود دارد اشاره کرد: به سبب عدم آموزش های لازم خیلی از مردم خصوصا بانوان ورزش را غلط انجام می دهند چون آموزش اصولی ندیده اند. این اتفاق خصوصا در مورد بانوان بیشتر رخ می دهد و سلامت آنها به خطر می افتد.
سارا فلاحی با اشاره به اینکه بانوان مظهر قوام خانواده و جامعه هستند و باید به تندرستی و سلامت آنها توجه ویژه ای شود افزود: متاسفانه در مورد ورزش کردن بانوان نگاه های غلطی در جامعه وجود دارد و آنها اجازه ورزش کردن در خیلی موارد را ندارند. مایه تاسف است که برخی مسئولان به ورزش بانوان بعنوان تلطیف کننده فضا نگاه می کنند در صورتیکه بانوان هم انسان هستند و باید از حق طبیعی برای ورزش کردن برخوردار باشند.
نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به حرکت سن جامعه ایران به سمت پیری و کهنسالی و افزایش کم تحرکی و چاقی اشاره کرد: مدیریت کردن جمعیت سالمند کار بسیار سختی است و به همین خاطر ما نباید اجازه بدهیم جامعه به این سمت حرکت نماید. باید با تشویق و ترغیب مردم را به سمت ورزش سوق دهیم. باید فرهنگ سازی صورت بگیرد و با ابزارهایی که وجود دارد زمینه ورزش کردن مردم را فراهم نماییم.
این نماینده مجلس با اشاره به مشکلاتی که بر سر راه مسئولان ورزش وجود دارد اظهار داشت: تا زمانی که مجلس و دولت موانع قانونی را برطرف نکنند زحمات جامعه ورزش دیده نمی گردد. ما در فراکسیون ورزش نقشه راهی را طراحی نموده ایم که اساس آن ورزش همگانی است.
سارا فلاحی افزود: ورزش همگانی و قهرمانی نباید از هم جدا باشند چونکه از یک جامعه سالم می باشد که می توانیم یک قهرمان تحویل دهیم. باید پیوند ورزش قهرمانی و همگانی برقرار شود و این مستلزم این است که برای ورزش همگانی سرمایه گذاری و هزینه شود. مدام که نمی گردد فقط به مردم گفت بیایید ورزش کنید اما کاری برایشان نکنیم.
این نماینده مجلس با انتقاد از برخی مسئولان سیاسی که تصمیم گیر اصلی هستند اظهار داشت: بسیاری از کسانی که سیاست گذاری می کنند فهمی از ورزش ندارند و به خاطر این که متوجه نمی شوند سرمایه گذاری و موفقیت در ورزش موجب وحدت ملی و سلامتی جامعه می شود، تصمیم درستی در این مورد نمی گیرند.
فلاحی افزود: مسئولان کشور باید پول و بودجه را به سمت ورزش و سلامت ملی سوق بدهند. اساس کار باید تقویت ورزش همگانی باشد چونکه یی از راه های نجات جامعه از کم تحرکی، چاقی و اضافه وزن و بیماریهای مربوط به آن ورزش همگانی است. اما با دست حال نمی توان ورزش را همگانی کرد و باید ابزار و امکانات ورزش را در اختیار مردم قرار دهیم.
نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اینکه فدراسیون ورزشهای همگانی به تنهایی نمی تواند سلامت مردم را تضمین کند اظهار داشت: دولت و مجلس باید به کمک این فدراسیون بیایند و از درگیری های سیاسی فاصله بگیرند و به این بخش مهم توجه نمایند. مردم از این درگیری های سیاسی و کم توجهی به ورزش لطمه دیده اند. باید حساب ورزش را از این سیاسی کاری ها جدا کرد و به فکر سلامت مردم بود.
سارا فلاحی در آخر با تقدیر از عملکرد فدراسیون ورزشهای همگانی در روزهای کرونا و اجرای طرح هایی دراین زمینه، برای ارائه هرگونه کمک به این فدراسیون اعلام آمادگی و اصرار کرد هر طرح و برنامه ای که به مجلس برسد را با جدیت پیگیری خواهدنمود.


منبع:

1400/02/21
22:03:31
0.0 از 5
1011
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد