انجمن گلف NCGU
در گزارش انجمن گلف مطرح شد

تزریق مجدد واكسن سینوفارم در مرحله دوم واكسیناسیون المپیكی ها

تزریق مجدد واكسن سینوفارم در مرحله دوم واكسیناسیون المپیكی ها

به قول رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی، واکسیناسیون مرحله دوم اعضای کاروان المپیک همچون اولین مرحله با استفاده از واکسن های چینی سینو فارم انجام می شود.غلامرضا نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اینکه مرحله دوم واکسیناسیون اعضای کاروان اعزامی به بازی های المپیک روز یکشنبه در محل ستاد پزشکی ورزشی آزادی صورت خواهد گرفت، در مورد نوع واکسن تزریقی به المپین ها در این مرحله اظهار داشت: اینکه در مرحله اول واکسیناسیون از یک نوع واکسن استفاده گردد و برای مرحله دوم واکسن دیگری مورد استفاده قرار بگیرد، امکان پذیر نیست. هر دو مرحله واکسیناسیون باید با یک نوع واکسن صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: اولین مرحله واکسیناسیون اعضای کاروان المپیک با واکسن چینی «سینو فارم» انجام شد. ازاین رو در مرحله دوم واکسیناسیون هم از این نوع واکسن استفاده خواهد شد.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در مورد مراحل انجام واکسیناسیون و اینکه «احتمال دارد مرحله سومی هم برای ورزشکاران سفارش شود؟»، اظهار داشت: در ارتباط با کرونا و واکسیناسیون افراد طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت اقدام می شود. این وزاتخانه دریافت دو دوز واکسن را برای اعضای کاروان المپیک و پارالمپیک در نظر گرفته است. صحبتی از مرحله سوم واکسیناسیون نیست.
نوروزی ضمن اشاره به عوارض احتمالی دریافت واکسن کرونا خاطرنشان کرد: تب و لرز، مشکلات گوارشی و... از عوارض طبیعی است که تا دو سه روز بعد از دریافت واکسن در فرد گیرنده مشاهده می شود. این گونه عوارض جای نگرانی ندارد. بر این اساس در مورد پارالمپین ها که هر دو مرحله واکسیناسیون برای آنها انجام شده است و المپیکی ها هیچ گزارشی در خصوص مواجه شدن آنها با مشکل حاد و خطرناک بعد از دریافت کرونا دریافت نکرده ایم.
وی با یادآوری اینکه واکسیناسیون کرونا باید در فاصله زمانی مشخصی صورت گیرد، تصریح کرد: فردا که زمان واکسیناسیون مرحله دوم است تنها نفراتی که واکسیناسیون اولین مرحله را همان روز مقرر (۲۴ فروردین ماه) انجام دادند، واکسینه خواهند شد. در مورد سایر افراد و واکسیناسیون مرحله دوم آنها در فاصله زمانی مقرر نسبت به دریافت واکسن اول اقدام خواهد شد.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با تکیه بر اینکه کمیته بین المللی المپیک (IOC) و پارالمپیک (IPC) الزامی در مورد واکسیناسیون ورزشکاران نداشتند، تصریح کرد: با این وجود گزارش واکسیناسیون کامل اعضای کاروان المپیک و پارالمپیک برای IOC و IPC ارسال خواهد شد تا در جریان اقدامات ورزش ایران برای اعزام کاروان پاک و به دور از آلودگی کرونا قرار بگیرند.
نوروزی همینطور بر رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط المپین ها و پارالمپین هایی که واکسن کرونا را دریافت کرده اند، تاکید نمود.


منبع:

1400/02/19
15:35:54
0.0 از 5
820
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد