انجمن گلف NCGU

یوگا، صاحب لیگ سراسری شد

یوگا، صاحب لیگ سراسری شد

رئیس انجمن یوگا فدراسیون ورزش های همگانی، از طریق اندازی لیگ سراسری یوگا برای نخستین بار در کشور اطلاع داد و اعلام نمود که نفرات برتر در این مسابقات به تیم ملی راه می یابند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، نادر شکری ضمن اشاره به راه اندازی لیگ کشوری یوگا برای نخستین بار در ایران، اظهار نمود: لیگ کشوری این رشته در دو سطح آماتور و حرفه ای برگزار می گردد و نفرات برتر لیگ سراسری به تیم ملی راه پیدا می کنند.
او افزود: مسابقات سراسری یوگا در دو سطح A و B و در شش گروه سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان، میانسالان و پیشکسوتان برگزار می گردد و شرکت کنندگان موظف می باشند شش حرکت از میان حرکاتی که در شناسنامه حرکات آسانا وجود دارد و در دو بخش در سایت ثبت نام مسابقات تعبیه شده است، یک ویدئوی ۱۸۰ ثانیه ای تهیه و در وب سایت لیگ بارگذاری کنند، این درحالی است که هر شرکت کننده تنها می تواند در یک کلاس شرکت نماید.
رئیس انجمن یوگا فدراسیون ورزش های همگانی ضمن اشاره به این که ۳۶ نفر از کلاس A و ۳۶ نفر از کلاس B در دو گروه مردان و زنان قهرمان انتخاب خواهند شد، تصریح کرد: هر ورزشکار به جهت حضور خود در این لیگ، دارای رنکینگ خواهد شد و این رنکینگ در رویدادهای آتی هم لحاظ می شود، هم چنین شرایط اختصاصی برای کلاس A و B وجود دارد و در کلاس A حرکات منطبق با سطح جهانی تعریف شده و در کلاس B افراد منطبق با سطوح فنی مصوب در نظر گرفته شده است.
شکری با بیان اینکه به علت حرفه ای تر بودن کلاس A این بخش در دو مرحله برگزار می شود، اظهار داشت: در مرحله اول ورزشکاران از سراسر کشور از تاریخ ۲۰ اردیبهشت تا سوم خرداد اجازه بارگذاری فیلم حرکات را دارند و تنها یک مرتبه بارگذاری خواهند کرد، بعد از انجام داوری آنها در سطح رقابت استانی، نفرات برتر اول تا سوم هر استان در شش گروه سنی به مرحله کشوری راه خواهند یافت و راه یافتگان باردیگر با شرکت در مرحله دوم، در سطح کشوری به رقابت خواهند پرداخت.
وی ادامه داد: در کلاس A ورزشکاران از سراسر شهرستان ها شرکت می کنند و بعد از انجام داوری مرحله اول در هر استان، ۳۶ نفر برترانتخاب می شود که از هر استان به سطح بعدی راه خواهند یافت و در نهایت فینال در میان افراد منتخب برگزار می شود و منتخبین این جمع برگزیده به تیم ملی یوگا دعوت می شوند تا در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ شرکت نمایند.
به قول رئیس انجمن یوگا فدراسیون ورزش های همگانی مسابقات کلاس A ابتدا در سطح استانی است و بعد از معرفی برترین های استانی، یک مرتبه دیگر باید در مسابقات ثبت نام کنند تا در فینال شرکت کرده و به ارزیابی نهایی برسند.
شکری ضمن اشاره به این که ورزشکاران شرکت کننده در کلاس B نمایندگان استانی هستند که تنها در یک مرحله از ۲۰ اردیبهشت تا ۲۰ خردادماه می توانند از راه سایت ثبت نام و با بارگذاری کلیپ ۱۸۰ ثانیه ای در این رویداد شرکت نمایند، بیان نمود: برترین های هر گروه سنی از بین آنها انتخاب می شوند و تمامی نتایج این مسابقات در روز جهانی یوگا یعنی ۳۱ خرداد ماه اعلام خواهد شد.
رئیس انجمن یوگا فدراسیون ورزش های همگانی با تکیه بر این که هدف از برگزاری این لیگ در درجه اول استعدادیابی و همینطور توسعه فعالیت بدنی و ترغیب ورزشکاران در به روز رسانی و آموزش شرکت کنندگان است، اظهار داشت: شرکت در این مسابقات کاملا مجانی بوده و هیچ هزینه ورودی نخواهد داشت. هم چنین ما برای تمامی شرکت کنندگان در این دوره ۱۰ امتیاز آموزشی و هم چنین برای نفرات برتر حکم، مدال قهرمانی و جایزه نقدی درنظر گرفته شده است و آئین نامه شیوه برگزاری و چگونگی شرکت در مسابقات لیگ از جانب فدراسیون ظرف چند روز آینده به استان ها اعلام خواهد شد.
منبع:

1400/02/14
21:05:46
0.0 از 5
1287
تگهای خبر: آموزش , تیم , تیم ملی , داور
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد