انجمن گلف NCGU
برگزاری چهل و دومین جلسه كمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش كشور

احمدی: فرهنگ پهلوانی قابلیت تسری به همه رشته های ورزشی را دارد

احمدی: فرهنگ پهلوانی قابلیت تسری به همه رشته های ورزشی را دارد

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اهمیت فرهنگ پهلوانی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: این فرهنگ فقط مختص ورزش زورخانه ای نیست و قابلیت تسری به همه رشته های ورزشی را دارد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، عبدالحمید احمدی در چهل و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور که بامداد امروز در سالن جلسات وزارت ورزش و جوانان با حضور جمشید تقی زاده معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان و دیگر اعضا برگزار شد، با اساره به در پیش بودن هفته ترویج فرهنگ پهلوانی، یکی از مهم ترین مسئولیت ها و وظایف بخش های مختلف ورزش کشور را ترویج فرهنگ پهلوانی دانست و توضیح داد: در امتداد ترویج فرهنگ پهلوانی این مهم اهمیت دارد که بتوانیم با تاسی از ائمه اطهار همچون مولا علی ضد السلام که بعنوان مظهر پهلوانی و جوانمردی است ؛ خصلت های پسندیده و نیکو را هر چه بیشتر در عرصه ورزش ساری و جاری نماییم.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: قهرمانان ما باید به فضیلت پهلوانی آراسته باشند و جلوه های این فرهنگ پرارزش را باید هر چه بیشتر در ورزش کشور شاهد باشیم چون که نقطه تعالی ورزش کشور همان فرهنگ پهلوانی است و همه بردها، بأخت ها، قهرمانی ها، مدال ها و سکوها همه زود گذر است و در گذر زمان فراموش می شود.
احمدی افزود: فرهنگ پهلوانی فقط مختص ورزش زورخانه ای نیست و این فرهنگ قابلیت تسری به همه رشته ها را دارد و انتظار این است که قهرمانان ما به خصلت های پهلوانی آراسته باشند و در برای کمک به مردم و وظایف اجتماعی خود حرکت کنند.
وی اهمیت برگزاری مناسب برنامه های هفته فرهنگ پهلوانی را که از ۱۷ شوال شروع می شود خاطرنشان ساخت و اشاره کرد: برنامه های ترویج فرهنگ پهلوانی نه فقط مخصوص یک روز و یک هفته بلکه متعلق به تمام ایّام سال است و شایسته است که در موقعیت ها و زمان های مختلف این فرهنگ را ترویج دهیم.
عبدالحمید احمدی نظام نامه فرهنگی ورزش کشور و آیین نأمه ترویج فرهنگ پهلوانی را دو سند بالادستی برای ترویج فرهنگ پهلوانی دانست و گفت: در قانون وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان هم به ترویج فضائل اخلاقی در ورزش تاکید گردیده است و در خلال سالهای قبل هم در همین راستا اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.
احمدی در بخش دیگری از سخنانش، شهدای ورزشکار را ظرفیت بالا برای ترویج فرهنگ پهلوانی نام برد و اظهار داشت: شهدا سند افتخار جامعه ورزش هستند و باید بتوانیم مرام و مسلک شهدای ورزشکار را معرفی و ترویج نماییم و خانواده های معظم شهدا را مورد تکریم قرار دهیم که خوشبختانه مقرر است دومین کنگره ملی شهدای ورزش کشور را برگزار نماییم.
وی اظهار داشت: رزمایش کمک مومنانه، نذر خون، نذر رهایی و حرکت های جهادی همچون اقداماتی بود که جامعه ورزش برای همراهی و کمک به هموطنان در موقعیت های مختلف انجام داد و بطور قطع استمرار خواهد داشت.
در این نشست، جمشید تقی زاده معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان ها با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ پهلوانی در جامعه اشاره کرد: پهلوان و پهلوانی باور اجتماعی است و در ارزش های ملی و مذهبی جایگاه نهادینه شده ای دارد و آنچه باید مورد توجه قرار گیرد، بازآفرینی خصلت های پهلوانی در قهرمانان امروز مملکت بخصوص در رویدادهای مهم پیش رو است.
در این نشست سردار باران چشمه سرپرست فدراسیون ورزش زورخانه ای و پهلوانی به بیان برنامه های هفته فرهنگ پهلوانی پرداخت.
مهدی جلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران و سید محمد شروین اسبقیان رئیس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان و فرمانده مرکز مقاومت بسیج ورزشکاران هم در مورد اهمیت ترویج فرهنگ پهلوانی و غنای فرهنگی در جامعه ورزش مواردی را بیان نمودند.1400/02/14
13:54:50
0.0 از 5
990
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد