انجمن گلف NCGU
احمدی:

یكی از كاركردهای مهم ورزش، تقویت هویت و انسجام ملی است

یكی از كاركردهای مهم ورزش، تقویت هویت و انسجام ملی است

به گزارش انجمن گلف معاون فرهنگی و توسعه و ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: انسجام، وحدت و هویت ملی فقط در رویدادهای ورزشی خلاصه نمی گردد بلکه درموقعیت های دیگری چون کمک به مردم و دستگیری از لطمه دیدگان در حوادثی چون سیل، زلزله و سایر حوادث طبیعی هم شاهد حضور پررنگ و نقش وحدت آفرین جامعه ورزش و قهرمانان ورزشی بوده ایم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عبدالحمید احمدی با حضور در برنامه رادیویی ورزش و جامعه درباب نگاه وزارت ورزش و جوانان نسبت به هویت و وحدت ملی بواسطه ورزش اظهار داشت: ورزشکاران و تیم های ملی ورزشی بعنوان سفیران ایران با حضور در رقابت ها و رویدادهای بزرگ جهانی و بین المللی ورزشی از یکسو معرف استعدادها، ظرفیت ها و توانمندی های مردم ایران و از طرف دیگر سفیر فرهنگ، هویت و تاریخ کشورمان هستند.
وی با اعلان اینکه یکی از کارکردهای مهم ورزش، تقویت هویت و انسجام ملی است، اضافه کرد: با حضور قهرمانان ورزشی ایران در میادین بین المللی شاهد کمرنگ شدن خیلی از اختلافات و فاصله های قومی، قبیله ای، گروهی هستیم و انسجام و وحدت ملی بواسطه حضور تیم های ملی و قهرمانان کشورمان در میادین بین المللی کاملا مشهود می شود.
احمدی با اشاره به تاثیر ورزش در نشاط و شادی اجتماعی اظهار داشت: زمانیکه ورزشکاران در رویدادهای بزرگی چون المپیک، جام های جهانی و بازی های آسیایی و... حضور پیدا می کنندو با افتخارآفرینی در میادین رقابت به اوج می رسند، شاهد شور، نشاط و احساس غرور در میان مردم هستیم.
وی ادامه داد: نقش ورزشکاران در انسجام، وحدت و هویت ملی فقط در رویدادهای ورزشی خلاصه نمی گردد و جامعه ورزش در سایر موقعیت های اجتماعی و خصوصاً در مواقع بروز مشکلات برای مردم و در حوادث طبیعی نظیر سیل، زلزله و بحرانی چون شیوع ویروس کرونا شاهد حضور پررنگ و نقش آفرین ورزشی ها بودیم و دیدیم که ورزشکاران آستین همت بالا زدند و توانستند ضمن کمک به لطمه دیدگان سبب همراهی مردم در برای کمک به آنان شوند.
معاون فرهنگی و توسعه و ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به حضور باشگاهها بعنوان نمایندگانی از کشورمان در مسابقات بین المللی اظهار داشت: به نظرمن از لحاظ فرهنگی و اجتماعی بهتر است در رویدادهایی که تیم های باشگاهی کشورمان حضور دارند، طرفداران و هواداران ایرانی بدور از تعصب های باشگاهی از تیم های کشورمان حمایت پررنگ تری داشته باشند چونکه تیم های شرکت کننده از ایران در اینگونه مسابقات نمادی از حضور ملی ورزش ایران در یک میدان بین المللی است.
منبع:

1400/02/09
20:15:44
0.0 از 5
1098
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد