انجمن گلف NCGU
اعتراف مرد شماره یك شطرنج:

فیروزجا نامزد اصلی قهرمانی شطرنج در جهان است

فیروزجا نامزد اصلی قهرمانی شطرنج در جهان است

به گزارش انجمن گلف مرد شماره یک شطرنج جهان می گوید که به احتمال بسیار زیاد، علیرضا فیروزجا نامزد اصلی قهرمانی شطرنج جهان در آینده است.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مگنوس کارلسن نروژی مرد شماره یک شطرنج جهان در جدید ترین اظهار نظر خود در مورد علیرضا فیروزجا اظهار داشت: همه موافق هستند که علیرضا فیروزجا محتمل ترین نامزد برای قهرمانی شطرنج جهان در آینده است.
این ستاره نروژی افزود: فیروزجا کاندیدای اصلی قهرمانی جهان در آینده بوده چون که شانس او از تمام شطرنج بازان زیر ۲۰ سال برای کسب این عنوان بیش تر است.
همواره رقابت های علیرضا فیروزجا و مگنوس کارلسن مورد توجه رسانه ها و شطرنج بازان مطرح جهان است. حضور فیروزجا بعنوان نفر اول جوانان شطرنج جهان و کارلسن بعنوان نفر اول شطرنج کلاسیک دنیا در یک تورنمنت به جذابیت های آن رقابت می افزاید.
بیشتر از این هم کارلسن درباره فیروزجا اظهار نظر جالبی انجام داده بود. نفر اول شطرنج جهان درباره نابغه ایرانی شطرنج گفته بود که فیروزجا می خواهد که یک بازیکن بسیار، خیلی خوب برای یک مدت طولانی شود برای همین به نظر می آید که تلاش خویش را انجام می دهد.
او هم چنین گفته بود که انتظار رقابت های بیش تری با فیروزجا دارد و علاقه دارد که چالش های بیش تری با نابغه شطرنج ایران داشته باشد.
به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، باتوجه به سن کم فیروزجا خیلی از اهالی شطرنج او را قهرمان جهان پس از مگنوس کارلسن می دانند. نفر اول جهان بارها اعتراف کرده بود که علیرضا می تواند جای او را بگیرد.
لازم به ذکر است که باتوجه به آنلاین شدن رقابت های شطرنج، کارلسن و فیروزجا بارها مقابل یکدیگر قرار گرفتند و کارلسن بردهای بیش تری را به نام خود زده است اما بازهم اهالی و متخصصان شطرنج معتقداند که فیرزوجا در چهار سال آینده می تواند به مرد شماره یک شطرنج جهان تبدیل گردد.
منبع:

1400/02/08
12:09:28
0.0 از 5
808
تگهای خبر: بازی , بازیكن , رقابت , قهرمانی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد