انجمن گلف NCGU
روند واكسیناسیون مطلوب است

همه ابهامات برگزاری یا لغو المپیك ۲۰۲۰ توكیو از زبان توماس باخ

همه ابهامات برگزاری یا لغو المپیك ۲۰۲۰ توكیو از زبان توماس باخ

کنفرانس خبری توماس باخ، رئیس IOC بعد از اتمام نشست هیات اجرائی با رسانه های بین المللی ورزش اجرا شد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، توماس باخ با تقدیر از زحمات و تلاشهای کمیته برگزاری المپیک توکیو ۲۰۲۰ بر موضوع پیشبرد و آماده سازی نهایی این رویداد بزرگ اصرار کرد و اظهار داشت: توکیو بهترین و آماده ترین شهر برای برگزاری بازی های المپیک است. بر طبق آخرین اطلاعات از برگزارکنندگان، مراحل آماده سازی با سرعت و روند مطلوبی پیش می رود. در صورت اعلام وضعیت اضطراری در توکیو؛ این مساله یک اقدام پیشگرانه و در ضمن هفته طلایی ژاپن Golden Week Holidays خواهد بود که مسیر استراتژی صحیح دولت ژاپن و در امتداد برگزاری بازی ها است. این مساله ارتباطی با محدود کردن روند برگزاری نخواهد داشت".
رئیس کمیته بین المللی المپیک با اشاره به تقدیر هیات اجرائی و حمایت نخست وزیر ژاپن از بازی های المپیک اشاره کرد: در حال تعامل کمیته برگزاری توکیو۲۰۲۰، کمیته بین المللی پارالمپیک و سازمان بهداشت جهانی هستیم. نسخه دوم کتاب بازی ها PlayBook با مبنای علمی تا قبل از اختتام ماه جاری منتشر می شود و درباب بهبود و بازگشت ورزشکار مبتلا به سرطان ژاپن، ایکاکه، خوشحالیم. این داستان حقیقی بازی های المپیک است که ورزشکاران کوتاه نمی آیند و ایکاکه برای همه ژاپن و ورزشکاران جهان الگو است.
او گفت خوشحالیم که متسویاما، قهرمان رقابت های مسترز گلف و از چهره های شاخص ورزش ژاپن در پشتیبانی از المپیک توکیو۲۰۲۰ گام برداشته است".
رئیس IOC حضور مادربزرگ ۱۰۹ ساله ژاپنی در مراسم حمل مشعل و اقدام وی را ستودنی توصیف کرد و اظهار داشت: "آرزو میکنم بتوانم بزودی او را ملاقات کنم و به وی تبریک بگویم. شیگو کاگاوا حضور موثر و ارزشمندی برای بازی های المپیک داشته است".
رئیس کمیته بین المللی المپیک سپس به موضوع ایجاد تغییر در شعار المپیک (سریعتر، بالاتر، قوی تر) و افزودن واژه " با یکدیگر together" و تایید آن توسط هیات اجرائی اشاره نمود و خاطرنشان ساخت که این مساله به بحث و رای نشست IOC و اعضاء آن نیز گذاشته خواهدشد.

بعد از سخنان آغازین باخ، خبرنگاران به طرح سوالاتی درباب انگیزه و هدف سفر وی به توکیو، موضوع برخورد سختگیرانه در حوزه دوپینگ و موضوعات حضور تماشاگران در توکیو۲۰۲۰ و عودت وجوه بلیط های توکیو۲۰۲۰ و واکسیناسیون پرداختند.
توماس باخ در پاسخ به سوالات خبرنگاران اظهارداشت:
• سفر به توکیو در مرحله برنامه ریزی قراردارد. هنوز این مساله قطعیت نداشته و بعد از انجام کامل برنامه ریزی ها اطلاع رسانی عمومی انجام خواهدشد.
• در موضوع تشکیل سوپرلیگ فوتبال در اروپا، تاکید می کنم که اقدامات متحدالشکل و جامعی در مبنای اینطور مسائل با صدای واحد و تعامل حوزه اروپا صورت گرفته است و این مساله نیز مورد بررسی و پردازش هیات اجرائی نیز قرارگرفته است.
• عودت وجوه بلیط های فروخته شده برای توکیو۲۰۲۰ نیاز به فرصت بیشتری دارد. اکنون بر برگزاری رویداد متمرکز هستیم و اینچنین تغییرات در آینده بزودی مورد تصمیم گیری قرارخواهدگرفت.
• موضوع ساخت و ساز درباب بازی های میلانو-کورتینا ( میزبان المپیک زمستانی ۲۰۲۶) موضوعی حاکمیتی است. این بخش در رابطه با میراث المپیک است و میزبان از عایدات آن منتفع خواهدشد. اما IOC یک دولت جهانی برای ورود به اینچنین سیاستگذاری ها نیست.
در خصوص واکسیناسیون و اشاره به عدم اقبال عمومی در ژاپن بین ورزشکاران و مردم می گویم که در این عرصه اتفاقات مثبتی روی خواهدداد. مسابقات بین المللی و جهانی بزرگی برگزار شده است که هیچ یک از آنها منبع انتشار و یا تشدید کووید۱۹ نبوده اند. این مدل خوبی است. در بحث حضور تماشاگران تشکیل حبابهای مختلف( قرنطینه ) از بدو ورود به اماکن تا مسابقات و بسیاری اقدامات مقابله ای با کرونا درنظرگرفته خواهدشد.
روند واکسیناسیون در بین کمیته های ملی المپیک و تیم های المپیکی مطلوب بوده است. پیشنهاد ارائه واکسن به کشورهای ضعیفتر نیز در دست اقدام است و تعدادی از کمیته های المپیک نیز در این مساله شرکت خواهندکرد.. وی افزود: تعداد زیادی واکسینه خواهند شد و در مدت زمان اقامت در دهکده اقدامات سختگیرانه خواهد بود. تست گیری منظم، فاصله گذاری و نرخ بالای واکسیناسیون؛ دهکده را محلی امن و ایمن خواهدنمود. صحبتهای ما در موضوع واکسن مبنای علمی دارد.
در مسابقات کسب سهمیه اولویت سلامت و ایمنی ورزشکاران است تا سهمیه؛ پس لغو تعدادی از رویدادهای مهم بایستی با درک متقابل و تفاهم استنباط گردد. مشاوره با متخصصین و همه دست اندرکاران و برمبنای تجربه رویدادهای بین المللی اخیر که بدون واکسن موفق بوده اند یک حقیقت علمی است، پس جمعیت قابل توجهی دسترسی به واکسن خواهد داشت. اما IOC به طور واقعیت گرایانه از این مساله حمایت می کند ؛ تضمین صد در صدی وجودی ندارد.
باخ اشاره کرد: باید بدانیم که در بین ورزشکاران عده ای هستند که بدلایل زیادی نمی خواهند واکسینه شوند. اما این یک سفارش علمی است که میتواند با موفقیت توام باشد تا ریسک رویداد در دهکده و بازی ها به حداقل برسد. سناریوی برگزاری بدون تماشاگر مورد بحث نیست؛ تعطیلی هفته طلایی در ژاپن ارتباطی با بازی ها و روند کار در دهکده ندارد، اقدام و سیاستگذاری از طرف دولت ژاپن خواهد بود و در صورت اعلام قرنطینه سراسری برمبنای آخرین بروزرسانی توسط کمیته برگزاری، فقط در این دوره و با محدودیت صورت خواهد گرفت.
• در موضوع مراسم حمل مشعل و پیغام ما برای جهان؛ پیغام ایکاکه شفاف و نمونه است. ورزشکاران متوقف نمی شوند وکوتاه نمی آیند. در زندگی شرایطی داریم که مردد هستیم و سطح انرژی ما پایین است و این همان زمان برخاستن است. به قضیه با امید نگاه می کنم. با اعتماد به نفس و امید می توان به آن نقطه رسید. مسابقات بین المللی بزرگ مثل گلف اتفاق می افتد و ورزشکاران بزرگ ژاپنی در کنار دیگران بخوبی فعالیت می نمایند. این رخداد خوب تکرار می شود و سفارش های علمی مارا مطمئن می کند که دولت ژاپن و فرمانداری توکیو از المپیک حمایت می کنند و همگی باید در راه ایجاد فضای بیشتری برای اعتماد و امید تلاش نماییم و نامیدی را کنار بگذاریم.

بعد از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران؛ کرستی کاونتری، رئیس کمیسیون ورزشکاران IOC و عضو هیات اجرائی گزرشی از روند اقدامات انجام شده در راه اصلاح قانون ۵۰ منشور المپیک ارائه کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. طرح کمیسیون ورزشکاران در نظرسنجی با مشارکت ۱۸۵ عضو کمیته ملی المپیک در ۴۱ رشته و با مشارکت ۵۰ درصد جمعیت از بانوان و ۴۹ درصد آقایان صورت گرفته است که برمبنای آن اصلاحاتی با تایید و تصویب هیات اجرائی در قانون ۵۰ منشور صورت خواهدپذیرفت. همچون این تغییرات نحوه استقرار ورزشکاران در اماکن، دهکده، سکوها، میادین مسابقات، تغییر تعدادی از اجزاء سوگند المپیک و پیمان آتش بس IOC مورد بحث و بررسی قرارگرفته است.
نشست هیات اجرائی کمیته بین المللی المپیک بمدت ۴ ساعت مورخ ۲۱ آوریل برابر با ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ به طور ویدئو کنفرانس و کنفرانس خبری بعد از نشست ساعت ۱۸: ۰۰ بوقت محلی در ارتباط تصویری با مقر کمیته بین المللی المپیک در سوئیس صورت گرفت.

1400/02/03
13:11:45
0.0 از 5
1031
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد