انجمن گلف NCGU
بررسی یك درخواست پس از واكسیناسیون المپیكی ها

امكان تزریق واكسن كرونا برای تیم ملی فوتبال وجود دارد؟

امكان تزریق واكسن كرونا برای تیم ملی فوتبال وجود دارد؟

بعد از تخصیص سهیمه ۴۳۷ نفری برای حضور در مسابقات المپیک و پارالمپیک توکیو، حال درخواست واکسن کرونا از جانب دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران در راه رقابت های انتخابی جام جهانی مطرح گردیده است.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، چه ورزشکاران المپیکی که انتخاب شده اند، چه آن هایی که در فهرست انتظار هستند و چه آن هایی که در کادر اجرایی قرار دارند بر مبنای فهرستی که از سوی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان تایید شده، واکسینه می شوند و این واکسیناسیون ۲ مرحله ای از چندی قبل شروع شده است.
۲۹۲ نفر در لیست المپیکی ها قرار دارند که تا کنون ۱۸۵ نفر آنها مرحله اول واکسن را تزریق کرده اند، در لیست پارالمپیکی ها هم ۱۴۵ نفر وجود دارد که ۱۱۵ نفر آنها واکسینه شده اند و سایر ورزشکاران و کادر اجرایی که تابحال مبادرت به تزریق نکرده اند، باید طی روزهای آینده در این رابطه اقدام نمایند. در این رابطه صرفاً ورزشکارانی که عازم المپیک می شوند واکسن نخواهند زد، بلکه ورزشکارانی که در شرف برگزاری مسابقات انتخابی المپیک هستند و ورزشکارانی که در تمرینات بعنوان آلترناتیو حضور دارند، در فهرست واکسیناسیون ورزشکاران قرار گرفته اند.
واکسن در نظر گزفته شده، مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بوده که بعد از درخواست عرضه شده به منظور واکسیناسیون ورزشکاران و کادر اجرایی به منظور حضور در المپیک و پارالمپیک تعلق گرفته و از نوع «سینوفارم» است.
اخیرا اما، علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران از فدراسیون فوتبال درخواست کرده تا در جهت دریافت واکسن کرونا برای ملی پوشان اقدام نماید. وی عنوان کرده است که تیم ملی فوتبال، خردادماه برای برگزاری اردوی آماده سازی به جزیره کیش می رود و خدایی ناکرده اگر یکی از بازیکنان کرونا بگیرد، باید دو هفته قرنطینه شود و عملا چهار بازی انتخابی جام جهانی در بحرین را از دست می دهد.
وی ضمن اشاره به اینکه با قنبرزاده، دبیرکل فدراسیون فوتبال، پزشک تیم ملی و مترجم اسکوچیچ صحبت کرده و به آنها گفته است: به جای اینکه به فکر اردو در کیش باشند فکری به حال واکسن بازیکنان تیم ملی کنند تا زمانی بازیکنان به اردو می آیند، همه واکسن زده باشند، چونکه تا کنون صرفاً بازیکنانی که در قطر بازی می کنند و شاید سردار آزمون (روسیه) واکسن زده باشند و هیچ بازیکن دیگری واکسن نزده است، برای بازی با سوریه هم پنج روز در اتاق هایمان قرنطینه بودیم، چون تست کرونای سه بازیکن مثبت شده بود و حتی غذای ما را پس از تمرین در اتاق می گذاشتند.
در این راستا یک مقام مسئول در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به اینکه اگر درخواست تزریق واکسن کرونا از جانب فدراسیون فوتبال برای ملی پوشان مطرح است، باید آنرا به وزارت ورزش عرضه کنند، بیان نمود: در صورت امکان و موافقت با این درخواست بر مبنای فهرست تایید شده، مکاتبه وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون پزشکی ورزشی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود و همانند واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی، واکسیناسیون تیم ملی فوتبال ایران هم در دستور کار قرار می گیرد.
پیش از این اعلام شده است که بر مبنای فهرست عرضه شده به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تایید آنها و طبق کد ملی، ورزشکاران در حال تزریق واکسن هستند و مطابق فهرست اعلامی، تایید شده و هم بر حسب کدملی واکسیناسیون انجام می شود و امکان تزریق، برای افراد متفرقه وجود ندارد.
منبع:

1400/01/28
15:14:56
0.0 از 5
802
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , بازیكن
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد