انجمن گلف NCGU
دبیر:

هیچ قولی برای كسب مدال نمی دهم

هیچ قولی برای كسب مدال نمی دهم

رئیس فدراسیون کشتی بعد از حضور کشتی گیران ایران در رقابت های کسب سهمیه اظهار داشت: هیچ قولی برای کسب مدال در المپیک نمی دهم.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر درباره حضور کشتی گیران ایران در رقابت های کسب سهمیه، اظهار داشت: ابتدا خسته نباشید به کادرفنی تیم های کشتی آزاد و فرنگی می گویم که در ماه های گذشته و با وجود کرونا شرایط سختی را پشت سر گذاشتند. شرایط اردو از سربازخانه سخت تر است و کرونا هم شرایط را سخت تر کرده است. حسین نوری هم زحمت کشید. بطور قطع او ۱۰ بار دیگر با حریف چینی مبارزه کند او را شکست می دهد. البته این اشتباه را در جام جهانی صربستان هم انجام داد.
وی افزود: در خیلی رشته ها مثل فوتبال تنها حضور در المپیک افتخار است اما در کشتی افتخار نیست و اگر قرار باشد کشتی گیران ما در المپیک فقط حاضر باشند و مدال نگیرد فایده ای ندارد.
رییس فدراسیون کشتی اضافه کرد: اصلا در فضای مجازی نیستم و شاید یک ماه یکبار بفهمم در فضای مجازی چه گفته اند. ازاین رو هر چه می خواهند بگویند من بر روی کارم تمرکز دارم. ما در کشتی فرنگی تیم های یازدهم و در آزاد ششم و نهم جهان را تحویل گرفتیم و امروز در اینجا قرار داریم. خیلی دشوار می باشد توقع داشته باشیم بخواهیم بلافاصله این تیم ها را قهرمان المپیک کنم. همه جهان برنامه ۸ تا ۱۲ ساله دارند تا در المپیک به موفقیت برسند.
دبیر اشاره کرد: ما برای مدال همه تلاشمان را می نماییم. من هم تلاش می کنم و هم توکل و توسل دارم اما واقعا طلای المپیک گرفتن کار سختی است و نمی توانم تعهدی در این زمینه بدهم. ما از برنامه مان جلوتر هستیم اما هیچ قولی نمی دهم. تیم نهم و یازدهم دنیا را تحویل گرفتیم و کار بسیار سختی داریم. من آدم حرفه ای هستم نا امید نیستیم و حتما تلاش می نماییم. نوع تفکر بنا و محمدی هم از من حرفه ای تر است. کسب مدال طلای المپیک کار سختی است وگرنه کشتی به جای ۹ طلای المپیک ۹۰ طلا داشت.
رییس فدراسیون کشتی اشاره کرد: ما در المپیک سیدنی از ۸ وزن ۵ شانس طلا داشتیم اما در آخر یک طلا گرفتیم. ما تلاش می نماییم و محکم جلو برویم اما از من نخواهید قول مدال طلا بدهم.
رییس فدراسیون کشتی اشاره کرد: طلای المپیک را به کسی می دهند که در روز مبارزه ۶ دانگ باشد و حتی به اصطلاح پلک زدن تماشاچیان را ببیند. المپیک میدان بزرگی است اما اگر آماده باشیم حتما موفق می شویم.
وی درباره میزان حمایت مسؤلان ورزش و گلایه هایش از بودجه ناکافی کشتی، اظهار داشت: من به کشتی نیامدم جهان پهلوان شوم و خودم را گنده کنم بلکه آمدم خودم را هزینه کنم تا کشتی جلو برود. از صالحی امیر و سلطانی فر تشکر می کنم که در حد توانشان کمک می کنند. سال ۹۵ کمیته ملی المپیک ۵ میلیارد و نیم در زمانیکه دلار ۳ هزار تومان بود به فدراسیون می داد اما سال گذشته به من ۳ میلیارد و نیم داده اند. قرار بوده یک میلیارد به ما بدهند که آنرا آوردند جزو حقوق بچه ها. خب شما جای ما تصمیم گرفتید. من کمی هم بودجه نوشتن را بلدم. به همین مسابقات قزاقستان رفتیم دو میلیارد و نیم هزینه کردیم. ما هزینه های داخلی مثل برگزاری اردو را داریم که برای کاهش هزینه ها مدیریت می نماییم اما بلیط هواپیما قبلا هزار دلار میشده ۳ میلیون اما هم اکنون می شود ۲۵ میلیون تومان، خب کاری نمی توانیم بکنیم و واقعا مشکل داریم.
رییس فدراسیون کشتی اضافه کرد: اتحایه جهانی کشتی بابت هر یک کشتی گیر ۱۸۰ یورو شبانه روز می گیرد. شاید هتلشان ۷۰ یورو باشد اما ۱۸۰ یورو باید بدهیم چون اتحادیه جهانی می گوید. بابت اعتبار از دوستان مجلس هم گلایه کردم چون قرار بود بودجه خوب بگذارند. مطمئن باشید هر چه کشتی دیده نشود عقبتر می رود.
وی اضافه کرد: فوتبال را با خودش بسنجیم اما آنرا با کشتی مقایسه نکنیم. کشتی مزیت رقابتی ما در جهان است. تا زمانی که روسیه و آمریکا در کشتی قوی هستند قول می دهم کشتی هم در المپیک باشد. آرزو دارم همه رشته های دیگر هم بالا بیایند اما هم اکنون کشتی را در جهان داریم حیف است از دست برود. انصافا شخص وزیر ورزش و همکارانش هر چه خواستیم انجام دادند اما چانه کشتی کوچک است و مسؤلان باید کمک کنند.
وی درباره بازسازی های انجام شده در فدراسیون کشتی، اظهار داشت: خانه کشتی شهید ابراهیم هادی را خدا لطف کرد بازسازی اساسی شد. سالن توفیق و فدراسیون کشتی هم خدا کمک کرد بازسازی شد. به جرات هم اکنون فدراسیون کشتی خوشگل ترین فدراسیون در ایران است و به لالوویچ هم گفتم هم اکنون از دفتر تو قشنگتر است. این خبر را هم می دهم تا ۱۰ یا ۱۲ روز آینده بزرگترین و مجهزترین کمپ کشتی دنیا به اسم شهید صدرزاده افتتاح می شود. نه تنها در کشتی بلکه در رشته های دیگر هم چنین کمپی نداریم.
وی درباره مشکلات بر سر تحویل آکادمی کشتی، اظهار داشت: آکادمی کشتی را هم آن بانک بعنوان اسپانسر تحویل نمی دهد اگر برای کشتی ساخته اند خب تحویل بدهند. اگر روزی ربا از بانک ها جمع شود همه چیز درست می شود. وقتی بانک ها به حرف بزرگان ما گوش نمی دهند خب به حرف من گوش بدهند؟
دبیر در ادامه درباره ضرورت توجه به بحث بدنسازی در تیم های ملی کشتی اظهار داشت: مربی بدنساز ما هم اکنون خود مربیان تیم های ملی هستند و باید بنشینیم و صحبت نماییم. من برای رضا گرایی نگران بودم چون که یک وزن بالاتر آمده بود، در قزاقستان مدام از او می پرسیدم وضعیتت چطور است اما در مسابقات دیدم واقعا بدنشان خوب است اما در کشتی آزاد امیرمحمد یزدانی کم آورد. تیم اگر برگردد سوریان باید بیشتر در اردو بماند و کار اداری را بکاهد. حتما سرمربی و مربی بهتر از من می دانند اما من هم تلاش می کنم کمک کنم.
وی درباره ضرورت برگزاری انتخابی برای شناخت نفرات ملی پوش هم اشاره کرد: هفته گذشته ۲ هزار و ۳۰۰ مربی و کشتی گیر در ۳ رویداد کشتی گرفتند. درباره رده نوجوانان پرسیدم گفتند به لحاظ بدنی خوب بودند. کدام فدراسیون می تواند در نوجوانان ۵۰۰ یا ۶۰۰ نفر بیاورد؟
رییس فدراسیون کشتی در انتها درباره رای نیاوردن عباس جدیدی در انتخابات شورای کشتی آسیا، اظهار داشت: اگر داوران دو سه نفر از بچه های ما را در کشتی فرنگی قهرمانی آسیا سر بریدند بخاطر این بود که جدیدی رای نیاورد. مزدورهای داخلی باید جواب بدهند چرا او رای نیاورد. یک خانم و یک آقا از ایران به قزاقستان آمدند و شیطنت کردند. البته حتما ما هم خوب کار نکردیم که جدیدی رای نیاورد. تمام کشتی گیران ایران حتی رسول خادم که حریفش بود گواهی می دهند او هیچوقت به دوپینگ نیازی نداشت. جدیدی تا شب انتخابات شورای کشتی آسیا جزو ۷ نفر بود اما یکسری افراد داخلی آمدند و مسئله دوپینگ او را بولد کردند تا جاییکه مسؤلان اتحادیه جهانی و شورای کشتی آسیا آمدند به من گفتند جدیدی دوپینگ داشته از انتخابات کنار بکشد. امیدوارم نهادهای مسئول در کشور به این مساله رسیدگی کنند.1400/01/28
09:55:04
0.0 از 5
1278
تگهای خبر: المپیك , تیم , جام جهانی , داور
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد