انجمن گلف NCGU
باید گام های بزرگ تری بردارم

گفتگوی مهر با بهترین شمشیرباز ایران در جام جهانی

گفتگوی مهر با بهترین شمشیرباز ایران در جام جهانی

انجمن گلف: ملی پوش شمشیربازی اسلحه سابر که در جام جهانی مجارستان بعنوان تنها ایرانی تا جدول 16 نفره پیش رفت، می گوید به خاطر تمرکزی که روی مدال المپیک دارد باید گام های بزرگ تری بردارد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران بعد از یک سال دوری از میادین هفته پایانی اسفندماه در محل جام جهانی مجارستان حاضر شده و در هر دو بخش انفرادی و تیمی این رقابت ها به مصاف حریفان شان رفتند.
محمد رهبری از بهترین های ترکیب ۶ نفره ایران در این رقابت ها بود که بعنوان تنها ایرانی تا جدول ۱۶ نفره پیش رفت و در رده بندی نهایی هم بالاتر از هم تیمی هایش در جایگاه سیزدهم قرار گرفت. وی در بخش تیمی هم در غیاب مجتبی عابدینی و علی پاکدامن نقش زیادی در جایگاه ششمی تیم ایران داشت.
این ملی پوش اسلحه سابر البته تاکید دارد که برای رسیدن به اهدافش باید گام ها محکم تر و بزرگ تری بردارد به ویژه که تمرکزش روی مدال المپیک است.
محمد رهبری در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه حضور در جام جهانی مجارستان بموقع و لازم بود، اظهار داشت: اصلاً به یاد ندارم که در طول ورزش قهرمانی سه چهار ماه متوالی در هیچ رویدادی شرکت نکرده باشم اما یک سال قبل دقیقاً با همین شرایط گذشت یعنی از دور از مسابقه و تمرین حرفه ای؛ البته این اواخر مسابقات لیگ انجام شد اما حضور در میادین بین المللی کمبودی بود که با لیگ و مسابقات داخلی جبران نمی شد.
وی با تاکید بر اینکه حضور در جام جهانی مجارستان نخستین اعزام تیم ملی شمشیربازی پس از یک سال بود، اشاره کرد: تقریباً تمام شمشیربازانی که در این رویداد شرکت داشتند شرایط مشابه ما را داشتند و همین مسئله شرایط مسابقه را متفاوت از همیشه شرکت کرده بود و حتی حساس؛ حساسیت بیشتر جام جهانی البته بواسطه سهمیه های المپیک بود و اینکه قرار بود تعداد باقی مانده سهمیه ها در این رویداد توزیع شود.
ملی پوش شمشیربازی اسلحه سابر اشاره کرد: خیال ما ایرانیها بابت سهمیه راحت بود اما برای مان مهم بود که بتوانیم پس از یک سال بعنوان یک تیم المپیکی خودی نشان دهیم و دیدارهای خوبی داشته باشیم به ویژه که با وجود محدودیت هایی که داشتیم، تمرینات خوبی پشت سر گذاشته بودیم و این اواخر هم اردوهای پرباری برگزار کردیم.

رهبری اشاره کرد: همه اینها دست به دست هم داد تا در جام جهانی مجارستان محک جدی بخوریم و خدا رو شکر نتایج خوبی هم به دست آوردیم. برای نخستین بار چهار شمشیربازی ایرانی در جدول ۳۲ نفره جام جهانی قرار گرفتند. در بخش تیمی هم با وجود اینکه مجتبی عابدینی و علی پاکدامن نبودند، ششم شدیم. بطور قطع اگر مجتبی و علی در این بخش شرکت می کردند می توانستیم مدال بگیریم.
وی که مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا را هم در کارنامه در مورد عملکرد خود در جام جهانی مجارستان که با کسب جایگاه سیزدهم در بخش انفرادی همراه بود، اظهار داشت: نخستین بار بود که موفق شدم در رقابتی با چنین سطحی تا جدول ۱۶ نفره مسابقات پیش بروم. البته من در جام جهانی ۲۰۱۸ گرجستان مدال طلا گرفتم اما سطح آن رقابت ها با جام جهانی مجارستان اصلاً قابل مقایسه نبود. جام جهانی مجارستان به خاطر توزیع سهمیه المپیک در سطح خیلی بالایی اجرا شد. کسب جایگاه در این جام اهمیت زیادی داشت.
این ملی پوش شمشیربازی کشورمان تصریح کرد: در هر صورت عملکردم در مجارستان خوب بود اما قرار نیست به همین جا ختم شود. این نخستین گامی بود که در امتداد اهدافم برداشتم. باید خیلی بیشتر و بهتر از این پیش بروم و بتوانیم در میادین دیگر مدال آور هم بشوم.
وی که همراه با تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر سهمیه المپیک توکیو را به دست آورد، در مورد اعزامش به این بازی ها اظهار داشت: نمی دانم جزو نفرات اعزامی به توکیو هستم یا نه اما در هر صورت خیلی جدی و مصمم تمریناتم را پیگیری می کنم به این امید که بتوانم در ترکیب تیم اعزامی قرار بگیرم و از مهره های موثر برای نتیجه گیری در توکیو هم باشم. با انگیزه، برنامه و آمادگی که دارم، فکر می کنم بتوانم کمک حال تیم باشم.
محمد رهبری اظهار داشت: سال قبل و در کل پیش از اینکه سهمیه المپیک را بگیریم، بیشتر از سهمیه به مدال المپیک فکر می کردیم. راستش اصلاً به سهمیه توجهی نداشتیم. من و هم تیمی هایم با این انگیزه و هدف تمرین می کردیم و در مسابقات گزینشی شرکت می کردیم که بتوانیم در توکیو صاحب مدال شویم. تمرکز شمشیربازی اسلحه سابر ایران از سال ها پیش روی مدال المپیک است. برای رسیدن به این مهم به شدت انگیزه دارم.


منبع:

1400/01/11
10:41:33
0.0 از 5
929
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد