انجمن گلف NCGU

انجمن حقوق ورزشی فعالیت خودرا شروع كرد

انجمن حقوق ورزشی فعالیت خودرا شروع كرد

انجمن گلف: با حضور طاهریان نایب رییس کمیته ملی المپیک، رغبتی مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت وزارت ورزش و جوانان و علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی انجمن حقوق ورزشی ایران فعالیت خودرا شروع کرد.به گزارش انجمن گلف به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، نشست انجمن حقوق ورزشی که بیست و یکمین انجمن زیرمجموعه فدراسیون انجمن های ورزشی است در کمیته ملی المپیک اجرا شد. در ابتدای نشست امیر حسین شادمانی دبیر انجمن گزارش عملکردی از اقدامات انجام گرفته جهت راه اندازی انجمن تا به امروز همچون تدوین بخشنامه، برگزاری جلساتی با کاندیدای هیئت رئیسه و.... ارائه نمود.
محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی ضمن خیرمقدم به حضار و تشکر و قدردانی از زحمات دست اندرکاران از تشکیل انجمن با مجوز وزارت ورزش و جوانان و تأیید کمیته ملی المپیک ابراز خوشی کرد و اظهار داشت: امروز با تأسیس این انجمن روزی تاریخی در ورزش کشور رقم خورد.
وی اضافه کرد: ورزشکاران، قهرمانان، مربیان، داوران و حتی فدراسیون های ورزشی نیاز به کمک در زمینه حقوق ورزشی دارند که باید در انجمن حقوقی روی این مسائل کار و اطلاع رسانی شود بنا بر این نیاز همچین انجمنی در ورزش کشور به شدت احساس می شد.
در ادامه طاهره طاهریان نایب رییس کمیته ملی المپیک ضمن خیرمقدم و تبریک به علیپور و باقرنیا از زحماتشان تقدیر و اشاره کرد: جای این انجمن نیز به شدت در ورزش ایران خالی بود.
وی با اشاره به اهمیت آشنایی با حقوق ورزشی برای هر ورزشکار، مربی، داور و مدیر ورزشی اظهار داشت: یقین دارم افراد با تجریه و علاقمندی در این انجمن جمع و مشغول به کار شدند که برای موفقیت بیشتر باید به مبحث آموزش حقوق ورزشی توجه بسیاری کنند.
دکتر آقایی نیا عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و پدر حقوق ورزشی ایران نیز ضمن تشکر از دعوت و آرزوی موفقیت برای انجمن اظهار نمود: به طور قطع این انجمن سختی های بسیاری پیش رو خواهد داشت و باید قدردان آقای باقرنیا و شادمانی و سایر عزیزانی که زحمات زیادی در امتداد تأسیس این انجمن انجام دادند، بود.
وی اضافه کرد: من ۴۴ سال پیش درس حقوق ورزشی را در ایران مطرح کردم و الان پس از سال ها بتازگی انجمن حقوقی به راه افتاده است.

علی رغبتی مدیر کل برنامه ریزی و نظارت وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: از زمانی که ورزش حرفه ای شکل گرفت توجه ها به سمت آمادگی جسمانی و فیزیولوژی و این قبیل مسائل رفت؛ اما حقوق ورزشی از مباحثی بود که کمتر مورد توجه قرار گرفت. خوشبختانه انجمن حقوق ورزشی به پیشنهاد تعدادی از حقوقدان ها شکل گرفت. انجمن حقوق ورزشی در حوزه آموزشی و مشاوره ای فعالیت خواهدنمود که انشاءلله برای ورزش کشور بسیار مؤثر خواهد بود.
وی اشاره کرد: این یک انجمن کارشناسی است و خاصیت کارشناس این است که چاره می آورد. توقع از انجمن حقوق ورزشی ارائه چاره است. پیام من به انجمن این است که از الان سخت فکر کنید تا ساده کار کنید و امیدوارم قدم مثبت و بزرگی برای ورزش بردارید.
در ادامه نشست حمید باقرنیا سرپرست انجمن حقوق ورزشی اظهار داشت: بعد از ده سال تلاش و بررسی لطمه شناسی حقوق ورزشی و نیازسنجی هایی که در فدراسیون های ورزشی داشتیم، در نهایت اواخر سال قبل با دکتر رغبتی طرح موضوع کردیم و تأسیس این فدراسیون را پیشنهاد دادیم که در نهایت منجر به تشکیل بیست و یکمین انجمن زیرمجموعه فدراسیون انجمن های ورزشی شد.
وی اشاره کرد: رسالت انجمن حقوق ورزشی صیانت از حقوق خانواده ورزش کشور است و ما در صدد ایجاد همگرایی بین تمام نهادها و سازمان های مشتاق حقوق ورزش هستیم. این حوزه بسیار وسیع و گسترده است که می تواند کمک حال جامعه ورزش کشور باشد. جامعه مشمول حوزه حقوق ورزش بسیار بزرگ است که امیدوارم این انجمن با اثرگذاری خوب و هدفمند به نتیجه برسد.
وی اضافه کرد: افرادی که برای اعضای هیئت رئیسه پیشنهاد شدند همگی از کارشناسان خبره، باسابقه، مجرب، متخصص و توانمند فعال در این عرصه هستند، چونکه حوزه حقوق ورزش گسترده است و می دانیم مسیر بسیار سختی را پیش رو داریم که امیدوارم بتوانیم با کمک وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و جامعه ورزش در این راه موفق باشیم.
در اختتام این جلسه اعضای انجمن حقوق ورزشی و هیئت رئیسه آن احکام خودرا از طاهریان نایب رییس کمیته، علیپور عضو هیئت اجرائی کمیته ملی المپیک و رغبتی مدیرکل برنامه ریزی و نظارت وزارت ورزش و جوانان دریافت نمودند.


منبع:

1399/12/26
20:43:17
0.0 از 5
1095
تگهای خبر: آموزش , المپیك , تیم , داور
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد