انجمن گلف NCGU
هادی رضایی با مهر مطرح كرد

اضافه شدن ورزشكار به كاروان پارالمپیك فقط در 2 رشته امكان پذیراست

اضافه شدن ورزشكار به كاروان پارالمپیك فقط در 2 رشته امكان پذیراست

انجمن گلف: سرپرست کاروان ورزش ایران در بازی های پارالمپیک توکیو اصرار کرد ترکیب 50 نفره این کاروان تنها بواسطه اضافه شدن ورزشکار جدید از دو رشته دوومیدانی و جودو تغییر خواهدنمود.هادی رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه پیش از این ترکیب کاروان ایران برای اعزام به پارالمپیک توکیو با حضور ۵۰ ورزشکار و ۲۰ مربی در ۱۰ رشته نهایی شده است، اظهار داشت: همان گونه که اعلام شده همچنان احتمال تغییر این ترکیب وجود دارد اگر سهمیه جدیدی به دست بیاید و با سیاست های کمیته ملی پارالمپیک برای اعزام همخوانی داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع البته فقط در دو رشته دوومیدانی و جودو احتمال کسب سهمیه جدید و اضافه شدن ورزشکار به ترکیب کاروان وجود دارد. در سایر رشته ها احتمال اضافه شدن سهمیه جدید تقریباً ۹۹ درصد است.
سرپرست کاروان پارالمپیک ایران با یادآوری اینکه دوومیدانی کاران جانبازان و معلول و نابینای ایران در مسابقات بین المللی فزاع امارات صاحب ۱۴ مدال شدند، تصریح کرد: مقرر است کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) برمبنای ارزیابی های تکمیلی و محاسبه امتیازات کسب شده، ورزشکارانی که به واسطه مدال آوری در این رقابت ها صاحب سهمیه می شوند را مشخص نماید. نتیجه این مورد هنوز توسط IPC اعلام نشده است، فکر می کنم حداکثر تا دو سه هفته دیگر موضوع اطلاع رسانی شود.
رضایی تصریح کرد: ۲۱ اسفندماه هم مسابقات داخلی دوومیدانی را خواهیم داشت. در این رقابت ها از نفراتی که سهمیه گرفته اند اما هنوز اعزام شان قطعی نیست، رکوردگیری می شود تا در صورت کسب حد نصاب لازم وارد لیست کاروان شوند. به هر حال کمیته ملی المپیک سیاست هایی دارد که طبق آن در مورد دارندگان سهمیه و اعزام شدن یا نشدن شان تصمیم گیری می کند. این مسئله توسط بخش فنی این کمیته بررسی و نتیجه آن مشخص می شود.
وی در عین حال اظهار داشت: بعضاً سهمیه ها به نام فرد توزیع می شود اما در بعضی موارد هم سهمیه به کشور اعطا می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، رکورد ورزشکاران و لحاظ کردن کلاس بندی پزشکی آنها که باید تاییدیه داشته باشد، تصمیم نهایی کمیته ملی پارالمپیک در مورد ورزشکاران جدید ِکاروان گرفته می شود.
رضایی همین طور با تکیه بر اینکه در هر رشته و در هر کلاسی نفرات محدودی به پارالمپیک اعزام می شوند، خاطرنشان کرد: در جودو هم احتمال اضافه شدن سهمیه جدید وجود دارد. اگر مسابقاتی برگزار گردد و کلاس بندی صورت بگیرد امکان دارد که از این رشته هم سهمیه جدید داشته باشیم.
سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو اظهار داشت: در هر صورت تا اردیبهشت ماه ترکیب این کاروان برای اعزام به توکیو نهایی می شود.
به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، ترکیب مصوب -تا به امروز- برای اعزام کاروان به بازی های پارالمپیک به این شرح است:
پاراتکواندو: ۲ ورزشکار و یک مربی
اگر مسابقاتی برای خانم ها برگزار گردد و کسب سهمیه صورت بگیرد و سیاست های کمیته اجازه بدهد، سهمیه موردنظر اضافه می شود.
پاراتیراندازی: ۳ ورزشکار خانم و ۲ مربی
در بخش مردان ۲ سهمیه کسب شده که تا به امروز مطابق با سیاست ها نیستند، در صورتی که طی ماههای آینده رکوردها ارتقا داشته باشد حتما اعزام می شوند. ضمن اینکه اگر در رکورد فعلی خانم ها
پاراتیروکمان: ۴ ورزشکار مرد، یک ورزشکار زن، ۳ مربی
البته در این بخش ۶ سهمیه کسی شد، در صورتی که وضعیت سهمیه های باقی مانده برمبنای سیاست ها به حد نصاب برسد، اضافه خواهد شد.
جودو نابینایان: ۲ ورزشکار کرد، یک مربی
این شانس وجود دارد که در مسابقات آتی سهمیه جدیدی کسب شود که در صورت کسب سهمیه و مطابق با سیاست ها باشد، اضافه می شوند.
پاراوزنه برداری: ۶ ورزشکار، ۲ مربی
سیاست های موردنظر اعمال می شود
دوومیدانی جانبازان و معلولان: ۵ ورزشکار، ۳ مربی
۴ سهمیه دیگر هم کسب شده که یا باید کلاس بندی آنها تایید گردد یا رکورد خودرا ارتقا دهند. ضمن اینکه همین طور فرصت برای کسب سهمیه وجود دارد.
دوومیدانی نابینایان: ۲ ورزشکار مرد، یک مربی
هر دو ورزشکاران شانس مدال طلا هستند، یکی از آنها
قایقرانی: یک ورزشکار خانم، یک مربی
والیبال نشسته: ۱۲ ورزشکار، ۳ مربی
بسکتبال با ویلچر: ۱۲ ورزشکار، ۲ مربی، یک تکنسین


منبع:

1399/12/20
18:06:31
0.0 از 5
908
تگهای خبر: المپیك , بازی , بسكتبال , پزشك
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد