انجمن گلف NCGU
سرپرست فدراسیون پزشكی ورزشی به انجمن گلف اعلام كرد:

ورود به ماجرای صعودهای نامناسب دماوند

ورود به ماجرای صعودهای نامناسب دماوند

انجمن گلف: سرپرست فدراسیون پزشكی ورزشی از بررسی و بازرسی نسبت به وضع نامناسب صعود به دماوند از جانب كوهنوردان اطلاع داد و اظهار داشت: نتیجه بدست آمده، به ستاد عملیات مقابله با كرونا در كلانشهر تهران عرضه خواهد شد تا در این رابطه تصمیم گیری شود.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، طی دو هفته گذشته با عنایت به موج دوم انتشار کرونا و تعطیلات آخر هفته، فدراسیون کوهنوردی طی ابلاغیه ای اعلام نمود که قرارگاه ها در دماوند هیچ خدماتی نخواهند داد، اما این ممنوعیت صعود تنها در حد نامه بود و بارگاه های مستقر در دماوند که زیر نظر فدراسیون هستند، به کوهنوردان خدمات می دادند و بی توجهی کوهنوردان را هم به دنبال داشت بطوریکه طبق آمار اعلام شده از جانب ستاد پیشگیری حوادث کوهستان، بیشتر از هزاران نفر در راه جنوبی دماوند حضور داشتند.
این اتفاقات در حالی رخ داده است که اعلام شده بود صعود به دماوند به خاطر وضعیت قرمز کرونا ممنوع می باشد، اما تعداد بسیار زیادی کوهنورد بدون توجه به پروتکل های بهداشتی مبادرت به صعود کردند و هیچ نهادی هم اقدام جدی برای جلوگیری این وضعیت نکرده است.
نکته قابل تامل اینکه، شیوع کرونا منجر به تعطیلی عموم فعالیتهای ورزشی در کشور شده است و تنها تعداد معدودی از رشته ها آن هم با دریافت مجوز از ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش و اجبار به رعایت پروتکل های بهداشتی و در عین حال، حضور حداقل نفرات مجوز فعالیت مجدد را دریافت کرده اند و حتی به رشته های ورزشی برخوردی تابحال اجازه برگزاری لیگ در فصل آینده داده نشده است.
حال سوال این است که علیرغم همه این محدودیت ها در ورزش که ناشی از شیوع کرونا بوده، به چه علت شاهد چنین وضعیت نگران کننده ای در دماوند هستیم؟
فدراسیون کوهنوردی بعنوان متولی صعود های ورزشی که باید جلوی این تجمعات را بگیرد به تازگی طی اعلامیه ای اعلام نمود که هیچ گونه خدماتی به کوهنوردان در پناهگاه ها داده نمی شود؛ اتفاقی که عملا رخ نداد. اما نکته حائز اهمیت عدم پذیرش مسئولیت تجمعات از جانب این فدراسیون بود و توپ را به زمین شهرداری رینه انداخت و آنها را مسئول این اتفاقات دانست!
همچنین در اطلاعیه فدراسیون کوهنوردی آمده بود: «نظر به اعلام ممنوعیت تردد در صعود به قله دماوند توسط بخشداری لاریجان و به رغم نادیده گرفتن درخواست مذکور توسط شهرداری و شورای شهر رینه، پناهگاه های فدراسیون از عرضه خدمات به کوه نوردان گرامی معذور و مسئولیت هرگونه رخداد ناشی از نادیده گرفتن بیماری کرونا بر عهده نهادهای متخلف است.»
با توجه به شرایط پیش آمده و شانه خالی کردن از جانب نهادهای مختلف در جهت رسیدگی به وضعیت نامناسب صعودها به دماوند که بر مبنای تصاویر مشاهده شده به هیچ وجه با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همراه نیست، سراغ سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی رفتیم تا بعنوان یکی از اعضای اصلی ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش مبحث را پیگیری نماییم.
محمد اسد مسجدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به گزارش های عرضه شده در مورد صعودهای صورت گرفته به دماوند و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، اظهار نمود: انجام بازرسی در این حوزه کلید می خورد و افسران کنترل سلامت در ورزش جهت رسیدگی به وضعیت پیش آمده در دماوند که ناشی از صعودها و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است اعزام می شوند.
وی افزود: علاوه بر این گزارش های ارسالی از دماوند مورد بررسی قرار می گیرد.
سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه این فدراسیون به نمایندگی از ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش به این مساله ورود می کند، اظهار داشت: نتیجه بازرسی و بررسی های صورت گرفته به فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران عرضه خواهد شد تا در نهایت نسبت به وضع به وجود آمده در دماوند چاره اندیشی شود.1399/06/08
14:01:13
5.0 / 5
1056
تگهای خبر: پزشك , تیم , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد