انجمن گلف NCGU
مناف هاشمی اعلام كرد:

از قهر کردن حبیب کاشانی اطلاع ندارم

از قهر کردن حبیب کاشانی اطلاع ندارم

به گزارش انجمن گلف، دبیرکل کمیته ملی المپیک اظهار داشت: ما هیچ نامه ای برای ابطال انتخابات فدراسیون ژیمناستیک نزده ایم و این را رد می کنم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مناف هاشمی در مورد مصوبات نوزدهمین نشست هیات اجرائی کمیته ملی المپیک بیان کرد: یک نفر حضور نداشت و بحث های مختلفی عنوان شد. روسای دو کمیسیون انتخاب شدند و قره سید رئیس کمیسیون حقوق ورزشی و شمس الدین حسینی رئیس اقتصادی و بازاریابی شدند.
همتی قبلا برای کمیسیون اقتصادی مد نظر بود اما به او گفته بودیم اگر حسینی پذیرفت، حسینی انتخاب می شود. این نفرات با پیشنهاد رئیس کمیته ملی المپیک و موافقت اعضای هیات اجرائی انتخاب شدند.
او افزود: کمیسیون بازاریابی بهترین و بزرگترین کمیسیون در کمیته بین المللی المپیک است و کشورها از این کمیسیون هزینه حضور در بازی های مختلف را تامین می کنند. کمیته ملی المپیک در سنوات گذشته توفیقی در این مورد نداشت و دنبال فعال کردن این کمیسیون هستیم. لوگوی کمیته ملی المپیک بصورت نهایی برگزیده شد و امروز و نهایتاً فردا آنرا به IOC ارسال می نماییم. اگر ایرادی نگیرد از این پس این لوگو مورد استفاده قرار می گیرد.
او افزود: فاکتورهای توزیع اعتبارات و کمک به فدراسیون ها مجدد بررسی گردید. برخی فدراسیون ها به این شاخص ها معترض بودند و جلسه ای را با نمایندگان هیات اجرائی و روسای ۱۰ فدراسیون برگزار کردیم تا نقطه نظرات را بشنویم. پیشنهاد مکتوب نداشتیم و تنها پیشنهاد شفاهی داشتیم. بدین جهت مصوبه قبلی ابقا شد و تغییرات جزئی داشتیم. دو مرحله اختصاص بودجه به فدراسیون ها داشتیم.
* حمایت مالی از مربیان داخلی همانند مربیان خارجی
وی در مورد ثبت نام کاروان ایران برای بازیهای آسیایی اظهار داشت: ثبت نام حدود ۳۰ رشته ورزشی نهایی شد. به فدراسیون هایی که برای توسعه ورزش خود و کسب سهمیه المپیک در وضعیت اضطرار نیازمند مربی خارجی هستند، کمک مالی نماییم. برخی فدراسیون ها اعتراض داشتند و خواهان پشتیبانی از مربیان داخلی هم شدند. قرار شد در کمیته ای که جهت بررسی مربیان خارجی است، پشتیبانی از مربی داخلی هم بررسی شود. فدراسیون های کشتی و وزنه برداری درخواست پشتیبانی از مربیان داخلی داشتند که در آن کمیته بررسی می شود.
*رییس آکادمی ملی المپیک انتخاب شد
هاشمی از انتخاب رئیس آکادمی ملی المپیک آگاهی داد و اظهار داشت: فرهاد صدر که دکترای پزشکی و مدیریت اجرائی دارد به عنوان رئیس آکادمی ملی المپیک نهایی شد و پروسه کاری دنبال می شود و در آکادمی ملی المپیک سرپرست نداریم.
او از کمک مالی به تیم امید آگاهی داد و اشاره کرد: در کنار بقیه رشته ها در حد توان به تیم فوتبال امید کمک مالی می شود. کسب مدال دشوار است اما شدنی است و امیدوار هستم هم مدال بازی های آسیایی بگیریم و هم سهمیه المپیک کسب نماییم.
هاشمی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود کمیته ملی المپیک نامه ای به وزارت ورزش زده و انتخابات ژیمناستیک را باطل کرده است. آیا این مساله صحت دارد؟ اشاره کرد: تا جایی که من اطلاع دارم خیر. فدراسیون جهانی و IOC از ما گزارش خواستند و داریم این گزارش را آماده می نماییم اما ما نامه ای برای ابطال انتخابات نزده ایم و این را رد می کنم.
وی در پاسخ به این پرسش که وزارت ورزش به کمیته ملی المپیک نامه زده است که انتخابات ژیمناستیک باطل است؟ اظهار داشت: من حضورذهن ندارم و مکاتبات زیادی داریم و باید نگاه کنم.
رونمایی از صدای تختی چه شد؟
هاشمی در پاسخ به این پرسش که رونمایی از صدای تختی چه شد؟ اشاره کرد: مراسم خیلی خوبی را در پنجم شهریور در سالروز تولد تختی است و همه کسانی که مدال المپیک گرفتند و خانواده کسانی که در قید حیات نیستند را دعوت می نماییم. میهمانان ویژه ای خواهیم داشت و برای صدای تختی کلیپ می سازیم. ما ماه آتی برنامه روز المپیک را هم داریم.
وی در مورد ابطال انتخابات کمیته ملی المپیک اشاره کرد: به این مساله ورود نمی کنم چون انتخابات انجام شد و قانونی بود.

طبق عرف و قانون، کمیته المپیک سرپرست تیم امید را پیشنهاد می دهد
وی در پاسخ به این که گفته می شود بعد از انتخاب عنایتی به عنوان سرمربی تیم ملی امید، حبیب کاشانی قهر کرد و کمیته ملی المپیک در صدد آشتی آنها است. چرا فدراسیون کمیته ملی المپیک از ابتدا در انتخاب سرپرست ورود کرد و این کار را همانند فدراسیون های دیگر به خود فوتبال واگذار نکرد؟ اشاره کرد: شما می دانید که حبیب کاشانی مدیر توانمند و قابلی است. ما اختلافی را بطور مشخص مشاهده نکردیم.
او اضافه کرد: بدین سبب ما سرپرست را پیشنهاد دادیم که تیم امید در کاروان بازی های آسیایی قرار دارد. ما باید تیم فوتبال امید را ثبت نام نماییم و مسئولیت بازیهای آسیایی با ما است و این مسئولیت را شورای المپیک آسیا و کمیته بین المللی المپیک به ما داده اند. اگر کمیته ملی المپیک رشته ای را تایید نکند به هیچ نحوی فدراسیون نمی تواند در بازی ها ورود کند. این عرف و قانون بوده است که کمیته ملی المپیک پیشنهاد خودرا در مورد انتخاب سرپرست بدهد. حالا پیشنهاد تا چه حدی در انتخاب سرمربی موثر بوده است، به هر حال می دانید که فوتبال مجموعه بزرگی است و افراد مختلفی معرفی می گردند. از اینجا به بعد تمام خواسته ما از تیم امید مربوط به فدراسیون فوتبال می شود و هیچ تفاوتی با فدراسیون های دیگر مانند تکواندو و کشتی ندارد.
او اضافه کرد: ما چون مسئولیت اعزام را داریم طبیعی است که تا این مقدار ورود نماییم. از اینجا به بعد هم در کنار ایشان هستیم و اعزام شان می نماییم.
از قهر کردن حبیب کاشانی اطلاعی ندارم
هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا حبیب کاشانی قهر کرده است؟ اظهار داشت: چنین چیزی را اطلاعی ندارم بعید می دانم و من نخستین بار است که از زبان شما می شنوم.
*داورزنی چیزی از مشکلات به ما نگفت
دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد گلایه والیبالیست ها از این که مسئولان سراغی از آنها نمی گیرند و در تامین هزینه های پرواز به مسابقات مختلف مشکل دارند و کمیته ملی المپیک به این مسئله ورود می کند؟ اظهار داشت: رییس فدراسیون والیبال بامداد امروز در نشست های اجرائی کنار ما بود و به هیچ عنوان بحثی را در این مورد مطرح نکرد. من اصلا نمی دانم موضوع چه چیزی است. هر درخواستی داشته باشند و هر کمکی از دستمان بر بیاید در کنار آنها هستیم. ما به فدراسیون ها کمک می نماییم اما می دانید که فدراسیون هایی چون والیبال، فوتبال و کشتی با کمک کمیته ملی المپیک خودشان را اداره می کنند. بیش از ۹۰ درصد منابع مالی را خودشان تامین می کنند. به همین خاطر مسائلشان هم به فدراسیون خودشان بر می گردد. اگر مشکلاتی در مورد بحث هواپیما ویزا و یا کشوری که می خواهند اردو برگزار کنند داشته باشم با ما مکاتبه می کنند و ما کمک می نماییم.
او اضافه کرد: در بحث سفری هم که به آمریکا داشته اند ما هم درحال پیگیری هستیم و این حق فدراسیون والیبال است که با تیم و ترکیب واقعی خود در مسابقات شرکت نماید.
* کاروان را بستیم و تغییرات نداریم
وی در مورد تعیین تکلیف نشدن تعدادی از رشته ها برای حضور در بازی های آسیایی اظهار داشت: آن چه که در جلسه ستاد عالی بازیها جمع بندی شد برای من به عنوان سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی ملاک است. ما کارهای ثبت نام را انجام داده ایم و فقط یک فرصت چند روزه گرفتیم برای تعدادی از رشته ها که مشخصات فردی تعدادی از افراد مشکل داشت. ما کارون را بستیم و تغییراتی در آن وجود ندارد. آخرین مصوبه ستاد عالی بازی ها برای ما ملاک است و قرار بود که این مصوبه از طرف وزارت ورزش به ما ابلاغ شود که منتظر ابلاغ آن هستیم.
هاشمی در مورد کمک مالی به تیم فوتبال امید اشاره کرد: به تیم امید نیز در کنار سایر رشته ها کمک می نماییم. در دیدار با نبی، مهدی تاج و امیر قلعه نویی گفتیم که کمک ها بزرگ نخواهد بود و ان شاءالله از سایر منابع هم کمک کنند تا برای نخستین بار پس از 20 سال بتوانیم مدال بگیریم. البته که کار سختی است اما شدنی است. هم اکنون این انگیزه در کادر فنی وجود دارد و امیدوار هستم برای المپیک بتوانیم کسب سهمیه نماییم.1402/03/09
14:21:12
0.0 از 5
216
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد